Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Jaktstugan Tynglax Oy

Y-tunnus 2970308-4 02.10 Metsänhoito Perustettu 2019

Jaktstugan Tynglax Oy (Y-tunnus: 2970308-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 02.10 Metsänhoito. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,3 mEUR (173,1 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli -124,0 % (EBIT -0,3 mEUR) ja nettotulos -0,3 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -6,8 % ja ROE -189,2 %. Omavaraisuusaste oli 0,7 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 7,4), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
254 kEUR
+173 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
- 124 %
+244,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
4 092 kEUR
+4,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
7,43
+1,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Itälahdenkatu 18 C, Helsinki 00210
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
21.1.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
02 Metsätalous ja puunkorjuu
Päätoimiala
02.10 Metsänhoito
Sijainti
Itälahdenkatu 18 C, Helsinki 00210
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Jaktstugan Tynglax Oy · 02 Metsätalous ja puunkorjuu
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto30,013916193,0254 173,1%
Bruttokate-22,0-44,0- 173- 1869,00 104,8%
Liiketulos (EBIT)-48,0- 338- 341- 343- 315 8,2%
Nettotulos-49,0- 338- 340- 341- 315 7,6%
Oma pääoma yhteensä2,0014,010,029934,0 88,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)3 1994 0504 2714 5324 679 3,2%
Nettovelka3 1363 5974 0643 9334 092 4,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)- 160 %- 243 %- 212 %- 369 %- 124 % 66,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-2,11 %-9,33 %-8,17 %-7,72 %-6,84 % 11,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)-3 267 %-4 225 %-2 833 %- 221 %- 189 % 14,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-2,13 %-9,63 %-8,44 %-7,82 %-6,93 % 11,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)- 165- 639- 704- 742- 739 0,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste0,0625 %0,346 %0,234 %6,60 %0,727 % 89,0%
Nettovelkaantumisaste (%)10 000 %10 000 %10 000 %1 315 %10 000 % 660,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %10 510 %2 738 %2 560 %4 278 %1 638 % 61,7%
Maksuvalmius
Quick ratio3,531,663,386,467,43 15,0%
Current ratio3,531,663,386,467,43 15,0%
Rahat ja rahavarat45,0229139254485 90,9%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)13434,136,347,124,4 48,2%
Nettokäyttöpääoma %143 %99,3 %109 %270 %172 % 36,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.