Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Ykkösjärkkärit Oy

Y-tunnus 3210970-5 80.01 Etsiväpalvelut ja yksityiset turvallisuuspalvelut Perustettu 2021

Ykkösjärkkärit Oy (Y-tunnus: 3210970-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Sipoo. Yritys toimii toimialalla 80.01 Etsiväpalvelut ja yksityiset turvallisuuspalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (43,2 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 26,1 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 39,5 % ja ROE 124,2 %. Omavaraisuusaste oli -14,3 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,9), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
23,0 kEUR
-43,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
26,1 %
+58,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-3,00 kEUR
+18,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,857
+0,7 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Iso Kylätie 27 C, Sipoo 04130
Verkkosivu
www.akondis.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
14.5.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
80 Etsivä-, vartiointi- ja turvallisuuspalvelut
Päätoimiala
80.01 Etsiväpalvelut ja yksityiset turvallisuuspalvelut
Sijainti
Iso Kylätie 27 C, Sipoo 04130
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Ykkösjärkkärit Oy · 80 Etsivä-, vartiointi- ja turvallisuuspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto11,175,829,840,523,0 43,2%
Bruttokate8,2549,414,128,916,0 44,6%
Liiketulos (EBIT)0,3134,99-10,9-13,06,00 146,2%
Nettotulos0,2503,99-10,9-13,06,00 146,2%
Oma pääoma yhteensä0,2504,24-6,69-19,7-1,00 94,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)3,5214,20,8403,676,00 63,5%
Nettovelka-2,92-13,3-0,840-3,67-3,00 18,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)2,83 %6,58 %-36,7 %-32,2 %26,1 % 181,1%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)8,89 %56,5 %- 101 %-84,2 %39,5 % 146,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %178 %- 430 %- 579 %124 % 121,4%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)125 %222 %- 515 %0 %0 %-
Taloudellinen lisäarvo (EVA)0,3134,97-11,3-12,47,87 163,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste7,10 %30,0 %-88,8 %-84,3 %-14,3 % 83,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-1 169 %- 314 %-84,0 %- 367 %- 300 % 18,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %3,15 %-4,48 %22,5 %48,7 %17,4 % 64,3%
Maksuvalmius
Quick ratio1,081,430,1120,1570,857 445,9%
Current ratio1,081,430,1120,1570,857 445,9%
Rahat ja rahavarat2,9213,30,8403,673,00 18,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)01,18000-
Nettokäyttöpääoma %2,27 %5,60 %-22,5 %-48,7 %-4,35 % 91,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.