Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Securitas Events Oy

Y-tunnus 1903613-4 80.01 Etsiväpalvelut ja yksityiset turvallisuuspalvelut Perustettu 2004

Securitas Events Oy (Y-tunnus: 1903613-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 80.01 Etsiväpalvelut ja yksityiset turvallisuuspalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 8,4 mEUR (9,7 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 15,2 % (EBIT 1,3 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 50,6 % ja ROE 0,8 %. Omavaraisuusaste oli 5,4 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
8 444 kEUR
-9,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
15,2 %
+0,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
1 368 kEUR
-6,5 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,02
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Elimäenkatu 28, Helsinki 00520
Verkkosivu
www.securitas.fi
Henkilöstö
157 (2025)
Perustettu
11.6.2004
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
80 Etsivä-, vartiointi- ja turvallisuuspalvelut
Päätoimiala
80.01 Etsiväpalvelut ja yksityiset turvallisuuspalvelut
Sijainti
Elimäenkatu 28, Helsinki 00520
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Securitas Events Oy · 80 Etsivä-, vartiointi- ja turvallisuuspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto4 2157 9288 8259 3548 444 9,7%
Bruttokate4 2607 0557 7388 2847 484 9,7%
Liiketulos (EBIT)8321 0011 4211 3921 287 7,5%
Nettotulos6,00009,001,00 88,9%
Oma pääoma yhteensä120120121130131 0,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)1 8162 2762 8212 6972 438 9,6%
Nettovelka8491 0001 4331 4631 368 6,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)19,7 %12,6 %16,1 %14,9 %15,2 % 2,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)71,9 %49,0 %56,3 %51,3 %50,6 % 1,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)5,13 %0 %0 %7,17 %0,766 % 89,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)143 %95,4 %107 %90,0 %84,1 % 6,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)8139081 3131 2451 133 9,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste6,61 %5,27 %4,29 %4,82 %5,37 % 11,4%
Nettovelkaantumisaste (%)708 %833 %1 184 %1 125 %1 044 % 7,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %40,1 %27,1 %30,6 %27,5 %27,3 % 0,7%
Maksuvalmius
Quick ratio0,9850,9971,001,011,02 1,0%
Current ratio0,9850,9971,001,011,02 1,0%
Rahat ja rahavarat00000-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)52,434,339,739,632,4 18,2%
Nettokäyttöpääoma %-0,617 %-0,0757 %0,136 %0,257 %0,557 % 116,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.