Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Tapola Dental Oy

Y-tunnus 3191897-3 86.23 Hammaslääkäripalvelut Perustettu 2021

Tapola Dental Oy (Y-tunnus: 3191897-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Espoo. Yritys toimii toimialalla 86.23 Hammaslääkäripalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (0,4 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 52,7 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 36,4 % ja ROE 30,2 %. Omavaraisuusaste oli 98,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 17,6), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
243 kEUR
-0,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
52,7 %
-1,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-66,0 kEUR
-40,4 % vs. 2024
Quick ratio 2025
17,6
+13,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Nuolihaukantie 25 B, Espoo 02620
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
18.2.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.23 Hammaslääkäripalvelut
Sijainti
Nuolihaukantie 25 B, Espoo 02620
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Tapola Dental Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto12800244243 0,4%
Bruttokate128205229247249 0,8%
Liiketulos (EBIT)60,899,9101131128 2,3%
Nettotulos48,680,081,1120103 14,2%
Oma pääoma yhteensä48,6125197302380 25,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)69,1136209319385 20,7%
Nettovelka-52,8-64,4- 116-47,0-66,0 40,4%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)47,6 %0 %0 %53,7 %52,7 % 1,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)88,1 %97,4 %58,8 %56,8 %36,4 % 35,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %92,1 %50,4 %48,1 %30,2 % 37,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)125 %115 %63,1 %60,3 %37,6 % 37,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)48,675,469,086,273,4 14,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste70,4 %91,9 %94,0 %94,4 %98,7 % 4,6%
Nettovelkaantumisaste (%)- 109 %-51,5 %-59,2 %-15,6 %-17,4 % 11,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-25,4 %0 %0 %-11,9 %-25,1 % 110,9%
Maksuvalmius
Quick ratio3,387,3811,34,2817,6 311,2%
Current ratio3,387,3811,34,2817,6 311,2%
Rahat ja rahavarat52,864,411647,066,0 40,4%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)41,800024,0-
Nettokäyttöpääoma %38,1 %0 %0 %24,2 %34,2 % 41,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.