Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

MelDent Oy

Y-tunnus 2331737-7 86.23 Hammaslääkäripalvelut Perustettu 2010

MelDent Oy (Y-tunnus: 2331737-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 86.23 Hammaslääkäripalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (4,8 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 47,9 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 13,7 % ja ROE 5,5 %. Omavaraisuusaste oli 99,4 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 233,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
219 kEUR
-4,8 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
47,9 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
- 464 kEUR
+45,2 % vs. 2024
Quick ratio 2025
234
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Huopalahdentie 10 A 20, Helsinki 00330
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
20.4.2010
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.23 Hammaslääkäripalvelut
Sijainti
Huopalahdentie 10 A 20, Helsinki 00330
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

MelDent Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto228227230230219 4,8%
Bruttokate2862462500239-
Liiketulos (EBIT)1501181200105-
Nettotulos11810294,0095,0-
Oma pääoma yhteensä780815849846891 5,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)8688868600895-
Nettovelka- 424- 455- 421- 846- 464 45,2%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)65,8 %52,0 %52,2 %0 %47,9 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)17,6 %15,4 %14,0 %0 %13,7 %-
Oman pääoman tuotto (ROE)15,7 %12,8 %11,3 %0 %5,47 %-
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)19,3 %16,8 %14,7 %0 %13,8 %-
Taloudellinen lisäarvo (EVA)46,217,718,3-80,53,79 104,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste90,1 %91,8 %98,6 %100 %99,4 % 0,6%
Nettovelkaantumisaste (%)-54,4 %-55,8 %-49,6 %- 100 %-52,1 % 47,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 154 %- 169 %- 179 %0 %- 211 %-
Maksuvalmius
Quick ratio5,756,4443,00234-
Current ratio5,756,4443,00234-
Rahat ja rahavarat4364574230467-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %11,8 %22,9 %30,9 %0 %44,3 %-

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.