Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Saga Hammas Oy

Y-tunnus 3191158-7 86.23 Hammaslääkäripalvelut Perustettu 2021

Saga Hammas Oy (Y-tunnus: 3191158-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 86.23 Hammaslääkäripalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (101,6 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 18,9 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 65,6 % ja ROE 55,2 %. Omavaraisuusaste oli 92,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 10,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
127 kEUR
+102 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
18,9 %
-3,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-22,0 kEUR
-22,2 % vs. 2024
Quick ratio 2025
10,0
-0,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Teininmäki 1 A, Helsinki 00640
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
15.2.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.23 Hammaslääkäripalvelut
Sijainti
Teininmäki 1 A, Helsinki 00640
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Saga Hammas Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto020,022,063,0127 101,6%
Bruttokate020,022,063,0119 88,9%
Liiketulos (EBIT)-1,006,007,0014,024,0 71,4%
Nettotulos-1,005,005,0011,016,0 45,5%
Oma pääoma yhteensä2,007,0011,022,036,0 63,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)1,008,0013,024,040,0 66,7%
Nettovelka-1,00-5,00-13,0-18,0-22,0 22,2%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %30,0 %31,8 %22,2 %18,9 % 14,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)- 100 %133 %66,7 %75,7 %65,6 % 13,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)-50,0 %111 %55,6 %66,7 %55,2 % 17,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)- 100 %171 %77,8 %82,4 %71,2 % 13,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-1,004,815,349,9616,2 62,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste100 %77,8 %91,7 %91,7 %92,3 % 0,7%
Nettovelkaantumisaste (%)-50,0 %-71,4 %- 118 %-81,8 %-61,1 % 25,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %-15,0 %-54,5 %-25,4 %-15,0 % 40,9%
Maksuvalmius
Quick ratio04,0013,010,510,0 4,8%
Current ratio04,0013,010,510,0 4,8%
Rahat ja rahavarat1,005,0013,018,022,0 22,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)054,8017,423,0 32,2%
Nettokäyttöpääoma %0 %30,0 %54,5 %30,2 %21,3 % 29,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.