Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Storm's Wood Oy

Y-tunnus 3189746-3 46.81 Kiinteiden, nestemäisten ja kaasumaisten polttoaineiden ja vastaavien tuotteiden tukkukauppa Perustettu 2021

Storm's Wood Oy (Y-tunnus: 3189746-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Seinäjoki. Yritys toimii toimialalla 46.81 Kiinteiden, nestemäisten ja kaasumaisten polttoaineiden ja vastaavien tuotteiden tukkukauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (37,9 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 11,1 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 8,9 % ja ROE 11,1 %. Omavaraisuusaste oli 86,4 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 7,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
18,0 kEUR
-37,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
11,1 %
-9,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-18,0 kEUR
-28,6 % vs. 2024
Quick ratio 2025
7,00
+3,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kuulankatu 3 as. 15, Seinäjoki 60100
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
9.2.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
46 Tukkukauppa
Päätoimiala
46.81 Kiinteiden, nestemäisten ja kaasumaisten polttoaineiden ja vastaavien tuotteiden tukkukauppa
Sijainti
Kuulankatu 3 as. 15, Seinäjoki 60100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Storm's Wood Oy · 46 Tukkukauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto12,017,027,029,018,0 37,9%
Bruttokate8,0016,025,020,016,0 20,0%
Liiketulos (EBIT)2,007,005,006,002,00 66,7%
Nettotulos1,006,005,005,002,00 60,0%
Oma pääoma yhteensä1,007,0012,017,019,0 11,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)5,0014,019,023,022,0 4,3%
Nettovelka-2,00-3,00-11,0-14,0-18,0 28,6%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)16,7 %41,2 %18,5 %20,7 %11,1 % 46,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)40,0 %73,7 %30,3 %28,6 %8,89 % 68,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %150 %52,6 %34,5 %11,1 % 67,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)66,7 %117 %43,5 %36,4 %10,0 % 72,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)2,005,724,153,680,203 94,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste20,0 %50,0 %63,2 %73,9 %86,4 % 16,9%
Nettovelkaantumisaste (%)- 200 %-42,9 %-91,7 %-82,4 %-94,7 % 14,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %11,8 %-22,2 %-34,5 %-94,4 % 173,6%
Maksuvalmius
Quick ratio1,251,712,433,677,00 90,7%
Current ratio1,251,712,433,677,00 90,7%
Rahat ja rahavarat4,005,0013,016,020,0 25,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %8,33 %29,4 %37,0 %55,2 %100 % 81,2%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.