Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

TreA Creative styling Oy

Y-tunnus 3173707-2 96.21 Kampaamo- ja parturipalvelut Perustettu 2020

TreA Creative styling Oy (Y-tunnus: 3173707-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Tampere. Yritys toimii toimialalla 96.21 Kampaamo- ja parturipalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (12,0 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 45,5 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 9,1 % ja ROE 7,3 %. Omavaraisuusaste oli 93,1 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,6), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
22,0 kEUR
-12,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
45,5 %
-2,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-10,0 kEUR
+65,5 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,57
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Papinkatu 16 B 33, Tampere 33200
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
27.11.2020
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
96 Henkilökohtaiset palvelut
Päätoimiala
96.21 Kampaamo- ja parturipalvelut
Sijainti
Papinkatu 16 B 33, Tampere 33200
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

TreA Creative styling Oy · 96 Henkilökohtaiset palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto96,082,082,025,022,0 12,0%
Bruttokate79,068,0026,031,0 19,2%
Liiketulos (EBIT)41,030,0012,010,0 16,7%
Nettotulos32,024,0010,07,00 30,0%
Oma pääoma yhteensä32,054,054,096,095,0 1,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)42,072,00117102 12,8%
Nettovelka-19,0-23,0-54,0-29,0-10,0 65,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)42,7 %36,6 %0 %48,0 %45,5 % 5,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)97,6 %52,6 %0 %10,3 %9,13 % 11,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %55,8 %0 %6,67 %7,33 % 9,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)124 %69,0 %0 %12,5 %10,5 % 16,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)33,021,0-5,114,89-1,08 122,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste78,0 %75,0 %100 %82,1 %93,1 % 13,4%
Nettovelkaantumisaste (%)-59,4 %-42,6 %- 100 %-30,2 %-10,5 % 65,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-10,4 %-6,10 %0 %-32,0 %-13,6 % 57,5%
Maksuvalmius
Quick ratio3,221,5601,621,57 3,1%
Current ratio3,221,5601,621,57 3,1%
Rahat ja rahavarat19,023,0029,010,0 65,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)15,213,4029,216,6 43,2%
Nettokäyttöpääoma %20,8 %12,2 %0 %52,0 %18,2 % 65,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.