Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Parturi-Kampaamo Salon Peppiina Oy

Y-tunnus 2205738-2 96.21 Kampaamo- ja parturipalvelut Perustettu 2008

Parturi-Kampaamo Salon Peppiina Oy (Y-tunnus: 2205738-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Ojakkala. Yritys toimii toimialalla 96.21 Kampaamo- ja parturipalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,4 mEUR (7,8 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 2,5 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 24,0 % ja ROE 30,2 %. Omavaraisuusaste oli 25,8 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,4), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
355 kEUR
-7,8 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
2,54 %
+7,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
1,00 kEUR
-90,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,435
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Ojakkalantie 398, Ojakkala 03250
Verkkosivu
www.salonpeppiina.com
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
1.7.2008
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
96 Henkilökohtaiset palvelut
Päätoimiala
96.21 Kampaamo- ja parturipalvelut
Sijainti
Ojakkalantie 398, Ojakkala 03250
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Parturi-Kampaamo Salon Peppiina Oy · 96 Henkilökohtaiset palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto400374379385355 7,8%
Bruttokate169159172190139 26,8%
Liiketulos (EBIT)6,00-7,0011,0-18,09,00 150,0%
Nettotulos5,00-7,0010,0-20,08,00 140,0%
Oma pääoma yhteensä22,012,022,008,00-
Taseen loppusumma (vastaavaa)43,038,039,045,030,0 33,3%
Nettovelka-13,0-9,00-12,010,01,00 90,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)1,50 %-1,87 %2,90 %-4,68 %2,54 % 154,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)14,0 %-17,3 %28,6 %-42,9 %24,0 % 155,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)25,0 %-41,2 %58,8 %-59,7 %30,2 % 150,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)23,1 %-40,0 %61,1 %-83,7 %58,1 % 169,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)2,07-9,088,86-20,17,01 134,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste50,0 %33,3 %56,4 %0 %25,8 %-
Nettovelkaantumisaste (%)-59,1 %-75,0 %-54,5 %10 000 %12,5 % 99,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %2,25 %4,01 %1,32 %8,83 %5,92 % 33,0%
Maksuvalmius
Quick ratio0,8640,7500,9410,4000,435 8,7%
Current ratio1,411,171,820,7000,840 20,0%
Rahat ja rahavarat13,09,0012,011,04,00 63,6%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)1,825,862,893,795,14 35,6%
Nettokäyttöpääoma %2,25 %1,07 %3,69 %-3,12 %-1,13 % 63,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.