Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Uudenmaan Pläkkärit Oy

Y-tunnus 3147525-2 43.41 Kattorakenteiden asennus ja kattaminen Perustettu 2020

Uudenmaan Pläkkärit Oy (Y-tunnus: 3147525-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Tuusula. Yritys toimii toimialalla 43.41 Kattorakenteiden asennus ja kattaminen. Vuonna 2025 liikevaihto oli 2,5 mEUR (45,4 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 5,5 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 25,6 % ja ROE 62,7 %. Omavaraisuusaste oli 36,6 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
2 475 kEUR
+45,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
5,45 %
-1,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-89,0 kEUR
-6,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,66
+0,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Hiekkakuopantie 1, Tuusula 04300
Verkkosivu
www.plakkarit.fi
Henkilöstö
14 (2025)
Perustettu
14.7.2020
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
43 Erikoistunut rakennustoiminta
Päätoimiala
43.41 Kattorakenteiden asennus ja kattaminen
Sijainti
Hiekkakuopantie 1, Tuusula 04300
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Uudenmaan Pläkkärit Oy · 43 Erikoistunut rakennustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto8881 4741 5131 7022 475 45,4%
Bruttokate73,04045147001 061 51,6%
Liiketulos (EBIT)53,05,693,00110135 22,7%
Nettotulos42,01,79-1,0086,0106 23,3%
Oma pääoma yhteensä42,040,640,0126212 68,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)141369321465590 26,9%
Nettovelka-51,034,453,0-84,0-89,0 6,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)5,97 %0,386 %0,198 %6,46 %5,45 % 15,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)37,6 %2,23 %0,869 %28,2 %25,6 % 9,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %4,32 %-2,48 %104 %62,7 % 39,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)126 %6,54 %2,06 %60,0 %53,7 % 10,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)42,01,71-9,4973,587,7 19,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste29,8 %11,0 %12,6 %27,4 %36,6 % 33,6%
Nettovelkaantumisaste (%)- 121 %84,6 %133 %-66,7 %-42,0 % 37,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %5,41 %18,4 %14,2 %9,99 %8,44 % 15,5%
Maksuvalmius
Quick ratio1,421,121,191,451,66 14,5%
Current ratio1,421,121,171,431,61 12,6%
Rahat ja rahavarat51,057,067,0168169 0,6%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)37,052,146,653,449,8 6,7%
Nettokäyttöpääoma %4,73 %2,21 %2,64 %7,58 %8,61 % 13,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.