Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Peltisepänliike M.Paakki Oy

Y-tunnus 3017128-1 43.41 Kattorakenteiden asennus ja kattaminen Perustettu 2019

Peltisepänliike M.Paakki Oy (Y-tunnus: 3017128-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Nivala. Yritys toimii toimialalla 43.41 Kattorakenteiden asennus ja kattaminen. Vuonna 2025 liikevaihto oli 1,1 mEUR (26,9 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 11,0 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 29,0 % ja ROE 28,5 %. Omavaraisuusaste oli 84,5 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 7,9), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1 062 kEUR
+26,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
11,0 %
+0,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 159 kEUR
-48,6 % vs. 2024
Quick ratio 2025
7,86
+3,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Saarelanmutka 3, Nivala 85500
Perustettu
1.8.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
43 Erikoistunut rakennustoiminta
Päätoimiala
43.41 Kattorakenteiden asennus ja kattaminen
Sijainti
Saarelanmutka 3, Nivala 85500
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Peltisepänliike M.Paakki Oy · 43 Erikoistunut rakennustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto9001 0821 0778371 062 26,9%
Bruttokate641688680610686 12,5%
Liiketulos (EBIT)68,010487,090,0117 30,0%
Nettotulos52,082,066,069,092,0 33,3%
Oma pääoma yhteensä129198245290355 22,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)280353416386420 8,8%
Nettovelka48,0-74,0-7,00- 107- 159 48,6%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)7,56 %9,61 %8,08 %10,8 %11,0 % 1,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)25,8 %32,9 %22,6 %22,4 %29,0 % 29,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)48,8 %50,2 %29,8 %25,8 %28,5 % 10,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)30,8 %40,1 %28,0 %26,5 %31,8 % 20,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)34,461,841,740,660,8 49,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste46,1 %56,1 %58,8 %75,1 %84,5 % 12,5%
Nettovelkaantumisaste (%)37,2 %-37,4 %-2,86 %-36,9 %-44,8 % 21,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %10,8 %-0,832 %7,06 %-8,12 %-12,1 % 49,0%
Maksuvalmius
Quick ratio2,332,422,404,547,86 73,1%
Current ratio2,482,512,594,938,80 78,5%
Rahat ja rahavarat54,016496,0164193 17,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)39,718,251,928,824,7 14,2%
Nettokäyttöpääoma %11,3 %12,9 %15,8 %25,3 %25,7 % 1,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.