Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Alstalm Oy

Y-tunnus 3140672-4 33.15 Siviilialusten korjaus ja huolto Perustettu 2020

Alstalm Oy (Y-tunnus: 3140672-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Raisio. Yritys toimii toimialalla 33.15 Siviilialusten korjaus ja huolto. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (27,4 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 2,2 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 18,2 % ja ROE 50,0 %. Omavaraisuusaste oli 60,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
45,0 kEUR
-27,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
2,22 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2024
-1,00 kEUR
Ei vertailuvuotta
Quick ratio 2025
2,00
+0,6 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Bratislavankatu 1 F 71, Raisio 21280
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
2.6.2020
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
33 Koneiden ja laitteiden korjaus, huolto ja asennus
Päätoimiala
33.15 Siviilialusten korjaus ja huolto
Sijainti
Bratislavankatu 1 F 71, Raisio 21280
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Alstalm Oy · 33 Koneiden ja laitteiden korjaus, huolto ja asennus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto32,044,143,062,045,0 27,4%
Bruttokate15,030,843,059,041,0 30,5%
Liiketulos (EBIT)2,000,0540001,00-
Nettotulos1,000,0460001,00-
Oma pääoma yhteensä1,001,341,001,003,00 200,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)6,003,656,007,004,00 42,9%
Nettovelka-5,00-3,100-1,000 100,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)6,25 %0,123 %0 %0 %2,22 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)33,3 %1,16 %0 %0 %18,2 %-
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %3,93 %0 %0 %50,0 %-
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)100 %3,35 %0 %0 %50,0 %-
Taloudellinen lisäarvo (EVA)2,00-0,0406-0,127-0,09460,905 1056,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste20,0 %36,7 %16,7 %16,7 %60,0 % 259,3%
Nettovelkaantumisaste (%)- 500 %- 231 %0 %- 100 %0 % 100,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-3,13 %-1,79 %11,6 %6,45 %4,44 % 31,2%
Maksuvalmius
Quick ratio1,501,581,201,402,00 42,9%
Current ratio1,501,581,201,402,00 42,9%
Rahat ja rahavarat5,003,1001,000 100,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0050,900-
Nettokäyttöpääoma %6,25 %3,04 %2,33 %3,23 %4,44 % 37,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.