Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

A-Venepalvelu Oy

Y-tunnus 2908994-2 33.15 Siviilialusten korjaus ja huolto Perustettu 2018

A-Venepalvelu Oy (Y-tunnus: 2908994-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Rymättylä. Yritys toimii toimialalla 33.15 Siviilialusten korjaus ja huolto. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (2,6 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 17,9 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 12,6 % ja ROE 21,6 %. Omavaraisuusaste oli 53,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,6), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
223 kEUR
-2,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
17,9 %
-9,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 158 kEUR
+22,9 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,51
-3,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Ahteentaantie 303, Rymättylä 21140
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
6.4.2018
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
33 Koneiden ja laitteiden korjaus, huolto ja asennus
Päätoimiala
33.15 Siviilialusten korjaus ja huolto
Sijainti
Ahteentaantie 303, Rymättylä 21140
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

A-Venepalvelu Oy · 33 Koneiden ja laitteiden korjaus, huolto ja asennus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto169180211229223 2,6%
Bruttokate131155192182161 11,5%
Liiketulos (EBIT)16,013,060,062,040,0 35,5%
Nettotulos13,011,048,051,032,0 37,3%
Oma pääoma yhteensä11611593,0136160 17,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)195219225264387 46,6%
Nettovelka-94,0- 152- 187- 205- 158 22,9%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)9,47 %7,22 %28,4 %27,1 %17,9 % 33,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)8,21 %6,28 %27,0 %26,2 %12,6 % 51,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)11,2 %9,52 %46,2 %44,5 %21,6 % 51,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)13,9 %11,4 %58,0 %55,7 %27,8 % 50,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)2,03-0,97437,140,419,1 52,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste79,5 %74,7 %66,9 %75,6 %53,0 % 29,9%
Nettovelkaantumisaste (%)-81,0 %- 132 %- 201 %- 151 %-98,8 % 34,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-8,28 %-25,6 %-26,5 %-33,6 %31,4 % 193,5%
Maksuvalmius
Quick ratio5,074,594,635,682,51 55,8%
Current ratio1,901,691,631,951,57 19,5%
Rahat ja rahavarat94,0152187205158 22,9%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)69,148,736,359,065,5 11,0%
Nettokäyttöpääoma %42,6 %40,6 %38,9 %53,3 %57,8 % 8,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.