Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

CULTIVERA GARDEN AB

Y-tunnus 3136840-6 81.30 Maisemanhoitopalvelut Perustettu 2020

CULTIVERA GARDEN AB (Y-tunnus: 3136840-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Övermalax. Yritys toimii toimialalla 81.30 Maisemanhoitopalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (7,1 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 7,6 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 7,8 % ja ROE 7,6 %. Omavaraisuusaste oli 87,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 7,2), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
157 kEUR
-7,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
7,64 %
+2,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 143 kEUR
-11,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
7,15
+1,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Brännbackvägen 43, Övermalax 66140
Perustettu
18.5.2020
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.30 Maisemanhoitopalvelut
Sijainti
Brännbackvägen 43, Övermalax 66140
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

CULTIVERA GARDEN AB · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto232239182169157 7,1%
Bruttokate134169106112107 4,5%
Liiketulos (EBIT)20,045,010,09,0012,0 33,3%
Nettotulos15,036,08,008,0010,0 25,0%
Oma pääoma yhteensä74,0111119127136 7,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)122137133151156 3,3%
Nettovelka-86,0- 111- 110- 128- 143 11,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)8,62 %18,8 %5,49 %5,33 %7,64 % 43,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)16,4 %34,7 %7,41 %6,34 %7,82 % 23,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)20,3 %38,9 %6,96 %6,50 %7,60 % 16,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)20,2 %42,9 %8,70 %7,35 %9,16 % 24,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)16,026,6-2,50-4,26-2,01 52,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste60,7 %81,0 %89,5 %83,6 %87,2 % 4,3%
Nettovelkaantumisaste (%)- 116 %- 100 %-92,4 %- 101 %- 105 % 4,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-27,2 %-35,6 %-52,7 %-60,9 %-78,3 % 28,6%
Maksuvalmius
Quick ratio4,834,468,005,407,15 32,4%
Current ratio4,834,468,005,407,15 32,4%
Rahat ja rahavarat111111110128143 11,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %37,9 %37,7 %53,8 %65,1 %78,3 % 20,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.