Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Peter Jansson Ab

Y-tunnus 3197295-3 81.30 Maisemanhoitopalvelut Perustettu 2021

Peter Jansson Ab (Y-tunnus: 3197295-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Vöyri. Yritys toimii toimialalla 81.30 Maisemanhoitopalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (8,3 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 61,5 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 22,9 % ja ROE 20,6 %. Omavaraisuusaste oli 92,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 12,7), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
13,0 kEUR
+8,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
61,5 %
-30,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-36,0 kEUR
-20,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
12,7
-19,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Leistusvägen 82, Vöyri 66600
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
12.3.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.30 Maisemanhoitopalvelut
Sijainti
Leistusvägen 82, Vöyri 66600
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Peter Jansson Ab · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto13,013,015,012,013,0 8,3%
Bruttokate15,016,017,014,012,0 14,3%
Liiketulos (EBIT)7,0010,016,011,08,00 27,3%
Nettotulos6,008,0013,09,007,00 22,2%
Oma pääoma yhteensä6,0013,026,032,036,0 12,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)8,0016,028,032,038,0 18,8%
Nettovelka-8,00-16,0-24,0-30,0-36,0 20,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)53,8 %76,9 %107 %91,7 %61,5 % 32,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)87,5 %83,3 %72,7 %36,7 %22,9 % 37,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %84,2 %66,7 %31,0 %20,6 % 33,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)140 %111 %84,2 %39,3 %24,2 % 38,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)6,007,4311,86,542,97 54,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste66,7 %81,3 %89,7 %97,0 %92,3 % 4,8%
Nettovelkaantumisaste (%)- 133 %- 123 %-92,3 %-93,8 %- 100 % 6,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-38,5 %- 100 %- 140 %- 242 %- 254 % 5,0%
Maksuvalmius
Quick ratio2,675,339,3332,012,7 60,3%
Current ratio2,675,339,3332,012,7 60,3%
Rahat ja rahavarat8,0016,024,030,036,0 20,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0097,360,828,1 53,8%
Nettokäyttöpääoma %38,5 %100 %167 %258 %269 % 4,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.