Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Verso Fund III Ky

Y-tunnus 3134391-1 64.31 Rahastotoiminta Perustettu 2020

Verso Fund III Ky (Y-tunnus: 3134391-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 64.31 Rahastotoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 1,6 mEUR. Liikevoittoprosentti oli -27,4 % (EBIT -0,4 mEUR) ja nettotulos -9,9 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -19,3 % ja ROE -19,3 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1 605 kEUR
Ei vertailuvuotta
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-27,4 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
-4 571 kEUR
+5,3 % vs. 2024
Quick ratio 2024
3 810
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Mikonkatu 6 C, Helsinki 00100
Verkkosivu
www.versocapital.com
Perustettu
4.5.2020
Yritysmuoto
KY
Toimialaluokka
64 Rahoituspalvelut pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta
Päätoimiala
64.31 Rahastotoiminta
Sijainti
Mikonkatu 6 C, Helsinki 00100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Verso Fund III Ky · 64 Rahoituspalvelut pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto001 605-
Bruttokate-2 005-2 00749,0 102,4%
Liiketulos (EBIT)-2 629-2 447- 440 82,0%
Nettotulos-5 971-2 937-9 893 236,8%
Oma pääoma yhteensä29 84847 90954 791 14,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)30 06247 91154 791 14,4%
Nettovelka-89,0-4 829-4 571 5,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %0 %-27,4 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-8,46 %-7,53 %-19,3 % 156,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)-20,0 %-7,55 %-19,3 % 155,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-8,52 %-7,55 %-19,3 % 155,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-2 629-5 271-4 972 5,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste99,3 %100,0 %100 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-0,298 %-10,1 %-8,34 % 17,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %0 %- 285 %-
Maksuvalmius
Quick ratio15,83 8100 100,0%
Current ratio15,83 8100 100,0%
Rahat ja rahavarat89,04 8294 571 5,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)000-
Nettokäyttöpääoma %0 %0 %0,561 %-

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.