Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Elsu Holding Oy

Y-tunnus 3101711-2 66.12 Arvopaperien ja raaka-ainesopimusten välittäminen Perustettu 2019

Elsu Holding Oy (Y-tunnus: 3101711-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 66.12 Arvopaperien ja raaka-ainesopimusten välittäminen. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (84,6 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -1300,0 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos 5,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 131,0 % ja ROE 129,7 %. Omavaraisuusaste oli 99,9 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1789,7), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
2,00 kEUR
-84,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-1 300 %
-1315,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-3 396 kEUR
-534 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1 790
+1252,7 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Porkkalankatu 24, Helsinki 00180
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
27.11.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Päätoimiala
66.12 Arvopaperien ja raaka-ainesopimusten välittäminen
Sijainti
Porkkalankatu 24, Helsinki 00180
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Elsu Holding Oy · 66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto5,009,0019,013,02,00 84,6%
Bruttokate5,009,0019,013,02,00 84,6%
Liiketulos (EBIT)3,007,0016,02,00-26,0 1400,0%
Nettotulos2232113333225 051 1468,6%
Oma pääoma yhteensä1 9041 9652 1482 3205 466 135,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)2 0752 0742 2132 3205 469 135,7%
Nettovelka- 122- 181- 361- 536-3 396 533,6%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)60,0 %77,8 %84,2 %15,4 %-1 300 % 8541,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)11,5 %10,3 %17,7 %14,4 %131 % 809,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)12,0 %10,9 %16,2 %14,4 %130 % 802,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)11,5 %10,3 %17,7 %14,4 %131 % 809,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)- 173- 189- 180- 207- 245 18,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste91,8 %94,8 %97,1 %100,0 %99,9 % 0,1%
Nettovelkaantumisaste (%)-6,41 %-9,21 %-16,8 %-23,1 %-62,1 % 168,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-2 400 %-2 000 %-1 900 %-4 115 %- 169 650 % 4022,7%
Maksuvalmius
Quick ratio14629105371 790 233,3%
Current ratio14629105371 790 233,3%
Rahat ja rahavarat2912884265363 396 533,6%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %0 %44,4 %36,8 %23,1 %236 400 % 1023276,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.