Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Hammashoito Komulainen Oy

Y-tunnus 3098255-1 86.23 Hammaslääkäripalvelut Perustettu 2019

Hammashoito Komulainen Oy (Y-tunnus: 3098255-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 86.23 Hammaslääkäripalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (16,9 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 88,0 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 33,3 % ja ROE 26,3 %. Omavaraisuusaste oli 89,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,4), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
166 kEUR
+16,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
88,0 %
-0,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-8,00 kEUR
+80,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,370
-0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Vanha Tapanilantie 53a, Helsinki 00730
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
8.11.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.23 Hammaslääkäripalvelut
Sijainti
Vanha Tapanilantie 53a, Helsinki 00730
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Hammashoito Komulainen Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto122126161142166 16,9%
Bruttokate122126167162185 14,2%
Liiketulos (EBIT)68,075,0129126146 15,9%
Nettotulos54,062,0105121109 9,9%
Oma pääoma yhteensä64,0121276375454 21,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)68,0126404488509 4,3%
Nettovelka-23,0-17,058,0-40,0-8,00 80,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)55,7 %59,5 %80,1 %88,7 %88,0 % 0,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)168 %80,4 %52,1 %43,0 %33,3 % 22,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)144 %67,0 %52,9 %37,2 %26,3 % 29,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)181 %83,9 %60,3 %53,0 %39,3 % 25,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)53,053,691,068,577,4 13,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste94,1 %96,8 %68,3 %76,7 %89,0 % 16,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-35,9 %-14,0 %21,0 %-10,7 %-1,76 % 83,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-15,6 %-10,3 %78,3 %41,5 %27,7 % 33,3%
Maksuvalmius
Quick ratio7,755,750,1330,4820,370 23,2%
Current ratio7,755,750,1330,4820,370 23,2%
Rahat ja rahavarat23,017,02,0055,010,0 81,8%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)23,917,429,5022,0-
Nettokäyttöpääoma %22,1 %15,1 %-60,9 %-41,5 %-20,5 % 50,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.