Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Secto Topco Oy

Y-tunnus 3093928-9 70.10 Pääkonttorien toiminta Perustettu 2019

Secto Topco Oy (Y-tunnus: 3093928-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Porvoo. Yritys toimii toimialalla 70.10 Pääkonttorien toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 1,5 mEUR (57,7 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -36,7 % (EBIT -0,6 mEUR) ja nettotulos 2,6 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -0,2 % ja ROE 8,5 %. Omavaraisuusaste oli 40,5 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 18,4), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1 522 kEUR
-57,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-36,7 %
-72,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
42 063 kEUR
+8,6 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,375
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Näsintie 27, Porvoo 06100
Henkilöstö
6 (2025)
Perustettu
18.10.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
70 Pääkonttorien toiminta ja liikkeenjohdon konsultointi
Päätoimiala
70.10 Pääkonttorien toiminta
Sijainti
Näsintie 27, Porvoo 06100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Secto Topco Oy · 70 Pääkonttorien toiminta ja liikkeenjohdon konsultointi
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto9601 2003 6003 6001 522 57,7%
Bruttokate9601 2003 6003 6011 522 57,7%
Liiketulos (EBIT)-35,0- 6981 9591 293- 559 143,2%
Nettotulos-5,001 6926 188- 2362 591 1197,9%
Oma pääoma yhteensä26 42225 16128 69331 74029 330 7,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)75 01270 21475 23371 45272 495 1,5%
Nettovelka42 78443 89543 76938 73042 063 8,6%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-3,65 %-58,2 %54,4 %35,9 %-36,7 % 202,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)0,828 %0,0854 %5,95 %2,29 %-0,245 % 110,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)-0,0189 %6,56 %23,0 %-0,781 %8,49 % 1187,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)0,832 %0,0861 %6,06 %2,33 %-0,247 % 110,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-6 999-7 629-4 894-5 900-7 129 20,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste35,2 %35,8 %38,1 %44,4 %40,5 % 8,8%
Nettovelkaantumisaste (%)162 %174 %153 %122 %143 % 17,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %4 498 %3 723 %1 269 %1 095 %2 821 % 157,6%
Maksuvalmius
Quick ratio0,3270,3090,7870,3810,375 1,6%
Current ratio0,3270,3090,7870,3810,375 1,6%
Rahat ja rahavarat5 414377841293223 23,9%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %-3 956 %-2 596 %- 142 %- 683 %-1 773 % 159,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.