Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Hyd-Jar Oy

Y-tunnus 3093776-9 28.99 Muualla luokittelematon muiden erikoiskoneiden valmistus Perustettu 2019

Hyd-Jar Oy (Y-tunnus: 3093776-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Jyväskylä. Yritys toimii toimialalla 28.99 Muualla luokittelematon muiden erikoiskoneiden valmistus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (3,5 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 31,7 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 54,2 % ja ROE 48,8 %. Omavaraisuusaste oli 86,8 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 7,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
82,0 kEUR
-3,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
31,7 %
+24,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-49,0 kEUR
-123 % vs. 2024
Quick ratio 2025
7,00
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Voionmaankatu 11 B 54, Jyväskylä 40700
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
17.10.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
28 Muualla luokittelematon koneiden ja laitteiden valmistus
Päätoimiala
28.99 Muualla luokittelematon muiden erikoiskoneiden valmistus
Sijainti
Voionmaankatu 11 B 54, Jyväskylä 40700
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Hyd-Jar Oy · 28 Muualla luokittelematon koneiden ja laitteiden valmistus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto71,099,010885,082,0 3,5%
Bruttokate69,098,010684,081,0 3,6%
Liiketulos (EBIT)6,0018,027,06,0026,0 333,3%
Nettotulos4,0013,025,02,0021,0 950,0%
Oma pääoma yhteensä16,027,040,040,046,0 15,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)40,043,054,043,053,0 23,3%
Nettovelka-5,00-21,0-39,0-22,0-49,0 122,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)8,45 %18,2 %25,0 %7,06 %31,7 % 349,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)13,2 %43,4 %55,7 %12,4 %54,2 % 337,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)27,6 %60,5 %74,6 %5,00 %48,8 % 876,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)14,5 %47,4 %62,8 %13,3 %58,4 % 339,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)1,7411,321,20,25916,8 6386,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste40,0 %62,8 %72,7 %90,9 %86,8 % 4,5%
Nettovelkaantumisaste (%)-31,3 %-77,8 %-97,5 %-55,0 %- 107 % 94,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-2,82 %-17,2 %-29,6 %-25,9 %-51,2 % 97,7%
Maksuvalmius
Quick ratio8,678,256,7107,00-
Current ratio8,678,256,7107,00-
Rahat ja rahavarat26,033,047,026,049,0 88,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %32,4 %29,3 %37,0 %44,7 %51,2 % 14,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.