Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Tranin Oy

Y-tunnus 3092111-8 96.22 Kauneudenhoitopalvelut Perustettu 2019

Tranin Oy (Y-tunnus: 3092111-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 96.22 Kauneudenhoitopalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (0,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 7,8 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 120,0 % ja ROE 133,3 %. Omavaraisuusaste oli 71,4 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
77,0 kEUR
0,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
7,79 %
+3,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-4,00 kEUR
-300 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,50
+0,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Ounasvaarantie 4 A 2, Helsinki 00970
Verkkosivu
www.xoxokauneus.fi
Henkilöstö
3 (2025)
Perustettu
8.10.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
96 Henkilökohtaiset palvelut
Päätoimiala
96.22 Kauneudenhoitopalvelut
Sijainti
Ounasvaarantie 4 A 2, Helsinki 00970
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Tranin Oy · 96 Henkilökohtaiset palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto83,078,077,077,077,0 0,0%
Bruttokate43,042,040,027,035,0 29,6%
Liiketulos (EBIT)4,00-1,007,003,006,00 100,0%
Nettotulos3,00-2,005,00-6,004,00 166,7%
Oma pääoma yhteensä4,002,007,001,005,00 400,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)7,003,009,003,007,00 133,3%
Nettovelka-6,00-3,00-6,00-1,00-4,00 300,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)4,82 %-1,28 %9,09 %3,90 %7,79 % 99,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)57,1 %0 %117 %50,0 %120 % 140,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)75,0 %-66,7 %111 %- 150 %133 % 188,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)100 %0 %200 %85,7 %171 % 99,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)4,00-1,385,642,344,71 101,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste57,1 %66,7 %63,6 %50,0 %71,4 % 42,8%
Nettovelkaantumisaste (%)- 150 %- 150 %-85,7 %- 100 %-80,0 % 20,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-3,61 %-2,56 %-2,60 %0 %-2,60 %-
Maksuvalmius
Quick ratio2,003,002,253,003,50 16,7%
Current ratio2,003,002,253,003,50 16,7%
Rahat ja rahavarat6,003,006,001,004,00 300,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)004,7404,74-
Nettokäyttöpääoma %3,61 %2,56 %6,49 %2,60 %6,49 % 149,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.