Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Silvadeus Oy

Y-tunnus 3022473-4 46.18 Muu erikoistunut agentuuritoiminta Perustettu 2019

Silvadeus Oy (Y-tunnus: 3022473-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 46.18 Muu erikoistunut agentuuritoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (37,1 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 4,7 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 3,6 % ja ROE -20,6 %. Omavaraisuusaste oli -60,7 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
45,5 kEUR
+37,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
4,73 %
-12,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
15,9 kEUR
-10,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,00324
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Agronominraitti 2 lt. 1, Helsinki 00790
Verkkosivu
www.silvadeus.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
5.9.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
46 Tukkukauppa
Päätoimiala
46.18 Muu erikoistunut agentuuritoiminta
Sijainti
Agronominraitti 2 lt. 1, Helsinki 00790
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Silvadeus Oy · 46 Tukkukauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto4,0020,234,033,245,5 37,0%
Bruttokate3,0013,722,024,224,9 2,9%
Liiketulos (EBIT)-23,0-5,3305,792,15 62,9%
Nettotulos-25,0-9,56-2,002,18-4,97 328,0%
Oma pääoma yhteensä-23,0-32,5-35,0-32,4-37,3 15,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)24,024,024,024,024,2 0,8%
Nettovelka33,028,324,017,815,9 10,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)- 575 %-26,4 %0 %17,5 %4,73 % 73,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-92,2 %-10,3 %0 %10,0 %3,65 % 63,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)- 195 %-39,8 %-8,33 %9,08 %-20,6 % 326,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)- 133 %-17,4 %0 %27,7 %12,7 % 54,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-23,2-6,440,3966,833,53 48,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste-48,8 %-57,5 %-59,3 %-57,4 %-60,7 % 5,7%
Nettovelkaantumisaste (%)3 302 %2 834 %2 400 %1 776 %1 587 % 10,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %1 179 %280 %174 %170 %135 % 20,6%
Maksuvalmius
Quick ratio0000,0005680,00324 470,4%
Current ratio0000,0005680,00324 470,4%
Rahat ja rahavarat0000,03200,199 521,9%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %- 451 %- 280 %- 174 %- 170 %- 135 % 20,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.