Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Kuntoutumispalvelut Henna Oranen Oy

Y-tunnus 3018639-5 88.99 Muualla luokittelematon muu sosiaalihuollon avopalvelutoiminta Perustettu 2019

Kuntoutumispalvelut Henna Oranen Oy (Y-tunnus: 3018639-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Partaharju. Yritys toimii toimialalla 88.99 Muualla luokittelematon muu sosiaalihuollon avopalvelutoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (33,3 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -3,3 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -10,5 % ja ROE -28,6 %. Omavaraisuusaste oli 42,9 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
30,0 kEUR
-33,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-3,33 %
-12,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-3,00 kEUR
+40,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,75
+0,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Värmintie 211, Partaharju 76280
Verkkosivu
www.kpho.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
17.8.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
88 Sosiaalihuollon avopalvelut
Päätoimiala
88.99 Muualla luokittelematon muu sosiaalihuollon avopalvelutoiminta
Sijainti
Värmintie 211, Partaharju 76280
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Kuntoutumispalvelut Henna Oranen Oy · 88 Sosiaalihuollon avopalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto26,75,0021,045,030,0 33,3%
Bruttokate28,06,0020,042,043,0 2,4%
Liiketulos (EBIT)-0,1811,001,004,00-1,00 125,0%
Nettotulos-0,2021,001,004,00-1,00 125,0%
Oma pääoma yhteensä0,1691,002,004,003,00 25,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)5,538,006,0012,07,00 41,7%
Nettovelka-3,23-5,00-2,00-5,00-3,00 40,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-0,678 %20,0 %4,76 %8,89 %-3,33 % 137,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-2,48 %14,8 %14,3 %44,4 %-10,5 % 123,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)-34,6 %171 %66,7 %133 %-28,6 % 121,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)- 216 %92,3 %50,0 %133 %-28,6 % 121,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-0,2760,9840,9053,81-1,38 136,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste3,05 %14,3 %33,3 %33,3 %42,9 % 28,8%
Nettovelkaantumisaste (%)-1 911 %- 500 %- 100 %- 125 %- 100 % 20,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %8,00 %20,0 %9,52 %6,67 %3,33 % 50,1%
Maksuvalmius
Quick ratio1,031,331,501,501,75 16,7%
Current ratio1,031,331,501,501,75 16,7%
Rahat ja rahavarat3,235,002,005,003,00 40,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)24,473,052,132,424,3 25,0%
Nettokäyttöpääoma %0,625 %40,0 %9,52 %8,89 %10,0 % 12,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.