Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

LUO-light Oy

Y-tunnus 3018395-2 27.40 Valaistuslaitteiden valmistus Perustettu 2019

LUO-light Oy (Y-tunnus: 3018395-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 27.40 Valaistuslaitteiden valmistus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (81,8 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 0,0 % ja ROE 0,0 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
20,0 kEUR
+81,8 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2024
-18,2 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
-11,0 kEUR
+8,3 % vs. 2024
Quick ratio
-
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Myllypadontie 14 F, Helsinki 00920
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
15.8.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
27 Sähkölaitteiden valmistus
Päätoimiala
27.40 Valaistuslaitteiden valmistus
Sijainti
Myllypadontie 14 F, Helsinki 00920
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

LUO-light Oy · 27 Sähkölaitteiden valmistus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto2,0017,033,011,020,0 81,8%
Bruttokate-1,0026,016,08,0014,0 75,0%
Liiketulos (EBIT)-2,0018,05,00-2,000 100,0%
Nettotulos-2,0014,04,00-2,000 100,0%
Oma pääoma yhteensä-2,0012,016,014,014,0 0,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)11,017,018,015,015,0 0,0%
Nettovelka-11,0-17,0-13,0-12,0-11,0 8,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)- 100 %106 %15,2 %-18,2 %0 % 100,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-14,8 %120 %28,6 %-12,1 %0 % 100,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)-33,3 %122 %28,6 %-13,3 %0 % 100,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-10 000 000 000 %327 %34,5 %-12,5 %0 % 100,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-2,0915,22,86-3,51-1,32 62,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste-14,3 %70,6 %94,1 %100 %100 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-1 100 %- 142 %-81,3 %-85,7 %-78,6 % 8,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %150 %-70,6 %-36,4 %- 109 %-55,0 % 49,5%
Maksuvalmius
Quick ratio0,7863,4018,000-
Current ratio0,7863,4018,000-
Rahat ja rahavarat11,017,013,012,011,0 8,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %- 150 %70,6 %51,5 %136 %75,0 % 44,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.