Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Skinskalle Oy

Y-tunnus 3012419-4 82.10 Hallinto- ja toimistopalvelut Perustettu 2019

Skinskalle Oy (Y-tunnus: 3012419-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 82.10 Hallinto- ja toimistopalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (25,0 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 83,3 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 30,3 % ja ROE 37,0 %. Omavaraisuusaste oli 61,5 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,2), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
6,00 kEUR
-25,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
83,3 %
+58,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
13,0 kEUR
-27,8 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,200
-0,6 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Huhtatie 6 as. 1, Helsinki 00700
Perustettu
14.7.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
82 Hallinto- ja tukipalvelut liike-elämälle
Päätoimiala
82.10 Hallinto- ja toimistopalvelut
Sijainti
Huhtatie 6 as. 1, Helsinki 00700
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Skinskalle Oy · 82 Hallinto- ja tukipalvelut liike-elämälle
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto4,0010,01,008,006,00 25,0%
Bruttokate4,009,001,007,006,00 14,3%
Liiketulos (EBIT)07,00-1,002,005,00 150,0%
Nettotulos06,00-2,002,005,00 150,0%
Oma pääoma yhteensä5,0011,09,0011,016,0 45,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)4,0021,016,015,018,0 20,0%
Nettovelka-1,0014,016,018,013,0 27,8%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %70,0 %- 100 %25,0 %83,3 % 233,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)0 %56,0 %-5,41 %12,9 %30,3 % 134,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)0 %75,0 %-20,0 %20,0 %37,0 % 85,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)0 %48,3 %-4,35 %9,76 %23,8 % 143,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-0,4735,53-3,360,01342,92 21691,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste100 %37,9 %33,3 %39,3 %61,5 % 56,5%
Nettovelkaantumisaste (%)-20,0 %127 %178 %164 %81,3 % 50,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-25,0 %100 %1 100 %163 %150 % 8,0%
Maksuvalmius
Quick ratio0-0,2500,7500,7500,200 73,3%
Current ratio0-0,2500,6000,6000 100,0%
Rahat ja rahavarat1,000-4,00-7,00-6,00 14,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)036,50183304 66,1%
Nettokäyttöpääoma %25,0 %50,0 %200 %25,0 %66,7 % 166,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.