Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Barbers Express Oy

Y-tunnus 3011214-2 96.21 Kampaamo- ja parturipalvelut Perustettu 2019

Barbers Express Oy (Y-tunnus: 3011214-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 96.21 Kampaamo- ja parturipalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (2,4 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 0,5 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 2,7 % ja ROE 3,3 %. Omavaraisuusaste oli 86,1 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 6,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
210 kEUR
+2,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
0,476 %
-1,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-8,00 kEUR
+33,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
6,00
+1,7 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kantelettarentie 1, Helsinki 00420
Verkkosivu
www.stand.fi
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
8.7.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
96 Henkilökohtaiset palvelut
Päätoimiala
96.21 Kampaamo- ja parturipalvelut
Sijainti
Kantelettarentie 1, Helsinki 00420
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Barbers Express Oy · 96 Henkilökohtaiset palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto207246219205210 2,4%
Bruttokate158198205197202 2,5%
Liiketulos (EBIT)34,06,00-8,004,001,00 75,0%
Nettotulos27,04,00-8,002,001,00 50,0%
Oma pääoma yhteensä33,037,020,030,031,0 3,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)59,061,056,037,036,0 2,7%
Nettovelka-38,0-29,0-18,0-12,0-8,00 33,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)16,4 %2,44 %-3,65 %1,95 %0,476 % 75,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)70,7 %10,0 %-13,7 %8,60 %2,74 % 68,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)138 %11,4 %-28,1 %8,00 %3,28 % 59,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)184 %17,9 %-25,4 %13,8 %3,28 % 76,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)26,41,88-11,51,26-1,84 246,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste55,0 %58,7 %35,1 %81,1 %86,1 % 6,2%
Nettovelkaantumisaste (%)- 115 %-78,4 %-90,0 %-40,0 %-25,8 % 35,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-5,31 %-1,22 %4,57 %-2,44 %-1,43 % 41,4%
Maksuvalmius
Quick ratio1,932,231,894,296,00 39,9%
Current ratio2,152,311,964,716,60 40,1%
Rahat ja rahavarat38,029,027,012,08,00 33,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)24,720,825,024,929,5 18,5%
Nettokäyttöpääoma %15,0 %13,8 %12,3 %12,7 %13,3 % 4,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.