Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

NYQS Vartiointi Oy

Y-tunnus 3008973-9 80.01 Etsiväpalvelut ja yksityiset turvallisuuspalvelut Perustettu 2019

NYQS Vartiointi Oy (Y-tunnus: 3008973-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Seinäjoki. Yritys toimii toimialalla 80.01 Etsiväpalvelut ja yksityiset turvallisuuspalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 2,3 mEUR (6,4 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 4,9 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 18,0 % ja ROE 61,5 %. Omavaraisuusaste oli 1,2 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 1,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
2 278 kEUR
+6,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
4,87 %
-0,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-91,0 kEUR
-1617 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,840
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Rengastie 44, Seinäjoki 60120
Verkkosivu
www.nyqs.fi
Henkilöstö
39 (2025)
Perustettu
27.6.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
80 Etsivä-, vartiointi- ja turvallisuuspalvelut
Päätoimiala
80.01 Etsiväpalvelut ja yksityiset turvallisuuspalvelut
Sijainti
Rengastie 44, Seinäjoki 60120
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

NYQS Vartiointi Oy · 80 Etsivä-, vartiointi- ja turvallisuuspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto1 8271 9462 1972 1402 278 6,4%
Bruttokate1 8211 8902 1282 0802 227 7,1%
Liiketulos (EBIT)18,0-15,0183115111 3,5%
Nettotulos14,0-23,046,02,004,00 100,0%
Oma pääoma yhteensä-21,0-43,03,005,008,00 60,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)463453475588671 14,1%
Nettovelka-87,0-92,0- 1576,00-91,0 1616,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0,985 %-0,771 %8,33 %5,37 %4,87 % 9,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)3,55 %-2,86 %38,1 %21,8 %18,0 % 17,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)2,92 %-5,02 %20,2 %50,0 %61,5 % 23,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)87,8 %- 140 %3 700 %141 %65,7 % 53,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)19,0-14,418311473,6 35,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste-4,43 %-8,69 %0,628 %0,846 %1,19 % 40,7%
Nettovelkaantumisaste (%)-8 700 %-9 200 %-5 233 %120 %-1 138 % 1048,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %20,9 %20,6 %14,2 %20,4 %17,3 % 15,2%
Maksuvalmius
Quick ratio0,7780,7390,8360,8370,840 0,4%
Current ratio0,7740,7550,8440,8410,840 0,1%
Rahat ja rahavarat10298,0163150271 80,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)34,630,829,138,933,5 13,9%
Nettokäyttöpääoma %-5,97 %-6,27 %-3,37 %-4,25 %-4,43 % 4,2%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.