Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Avara Asunto Management II GP Oy

Y-tunnus 3006701-1 66.19 Muu rahoitusta palveleva toiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta Perustettu 2019

Avara Asunto Management II GP Oy (Y-tunnus: 3006701-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 66.19 Muu rahoitusta palveleva toiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (0,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 63,2 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 4,2 % ja ROE 16,5 %. Omavaraisuusaste oli 20,0 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
19,0 kEUR
0,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
63,2 %
0,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
217 kEUR
-5,2 % vs. 2024
Quick ratio
-
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Bulevardi 7, Helsinki 00120
Perustettu
28.5.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Päätoimiala
66.19 Muu rahoitusta palveleva toiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta
Sijainti
Bulevardi 7, Helsinki 00120
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Avara Asunto Management II GP Oy · 66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto19,022,020,019,019,0 0,0%
Bruttokate19,022,020,019,019,0 0,0%
Liiketulos (EBIT)16,016,013,012,012,0 0,0%
Nettotulos17,014,07,009,009,00 0,0%
Oma pääoma yhteensä21,034,041,050,059,0 18,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)239238269278295 6,1%
Nettovelka175192228229217 5,2%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)84,2 %72,7 %65,0 %63,2 %63,2 % 0,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)11,5 %7,97 %5,13 %4,39 %4,19 % 4,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)142 %50,9 %18,7 %19,8 %16,5 % 16,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)15,2 %8,14 %5,18 %4,39 %4,19 % 4,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)14,8-10,4-11,6-15,5-16,4 5,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste8,75 %14,3 %15,2 %17,9 %20,0 % 11,7%
Nettovelkaantumisaste (%)833 %565 %556 %458 %368 % 19,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %947 %895 %1 140 %1 205 %1 142 % 5,2%
Maksuvalmius
Quick ratio0,2561,40000-
Current ratio0,2561,40000-
Rahat ja rahavarat39,07,001,00019,0-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00256461461 0,0%
Nettokäyttöpääoma %- 858 %9,09 %85,0 %137 %226 % 65,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.