Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Aurora-korttelin pysäköinti Oy

Y-tunnus 2994018-6 81.10 Kiinteistönhoito Perustettu 2019

Aurora-korttelin pysäköinti Oy (Y-tunnus: 2994018-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 81.10 Kiinteistönhoito. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (11,7 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 1,9 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 18,2 % ja ROE 28,6 %. Omavaraisuusaste oli 57,1 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,3), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
53,0 kEUR
-11,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
1,89 %
+0,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-7,00 kEUR
-75,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,33
+0,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Itälahdenkatu 15-17, Helsinki 00210
Verkkosivu
www.kiinteistotahkola.fi
Perustettu
4.4.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.10 Kiinteistönhoito
Sijainti
Itälahdenkatu 15-17, Helsinki 00210
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Aurora-korttelin pysäköinti Oy · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto51,061,062,060,053,0 11,7%
Bruttokate51,061,062,060,053,0 11,7%
Liiketulos (EBIT)2,005,00-1,001,001,00 0,0%
Nettotulos2,005,00-1,001,001,00 0,0%
Oma pääoma yhteensä05,004,003,004,00 33,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)2,007,005,004,007,00 75,0%
Nettovelka-1,00-7,00-5,00-4,00-7,00 75,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)3,92 %8,20 %-1,61 %1,67 %1,89 % 13,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)50,0 %111 %-16,7 %22,2 %18,2 % 18,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)66,7 %143 %-22,2 %28,6 %28,6 % 0,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)- 400 %250 %-28,6 %40,0 %33,3 % 16,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)2,195,00-1,470,6220,716 15,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste0 %62,5 %66,7 %60,0 %57,1 % 4,8%
Nettovelkaantumisaste (%)0 %- 140 %- 125 %- 133 %- 175 % 31,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %1,96 %-6,56 %-4,84 %-3,33 %-7,55 % 126,7%
Maksuvalmius
Quick ratio1,002,332,502,002,33 16,5%
Current ratio1,002,332,502,002,33 16,5%
Rahat ja rahavarat1,007,005,004,007,00 75,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %0 %6,56 %4,84 %3,33 %7,55 % 126,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.