Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Kuulas Helmi Oy

Y-tunnus 2965854-3 47.74 Lääkinnällisten ja ortopedisten tuotteiden vähittäiskauppa Perustettu 2018

Kuulas Helmi Oy (Y-tunnus: 2965854-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Suolahti. Yritys toimii toimialalla 47.74 Lääkinnällisten ja ortopedisten tuotteiden vähittäiskauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,4 mEUR (0,3 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 23,3 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 24,1 % ja ROE 19,6 %. Omavaraisuusaste oli 99,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 16,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
356 kEUR
-0,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
23,3 %
+4,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-42,0 kEUR
+58,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
16,0
+6,7 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Asemakatu 22, Suolahti 44200
Perustettu
23.12.2018
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
47 Vähittäiskauppa
Päätoimiala
47.74 Lääkinnällisten ja ortopedisten tuotteiden vähittäiskauppa
Sijainti
Asemakatu 22, Suolahti 44200
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Kuulas Helmi Oy · 47 Vähittäiskauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto380370371357356 0,3%
Bruttokate172179185174180 3,4%
Liiketulos (EBIT)71,174,081,069,083,0 20,3%
Nettotulos56,959,065,055,066,0 20,0%
Oma pääoma yhteensä193236284316357 13,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)263313295329361 9,7%
Nettovelka-61,8-56,0-70,0- 100-42,0 58,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)18,7 %20,0 %21,8 %19,3 %23,3 % 20,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)28,7 %25,7 %26,6 %22,1 %24,1 % 9,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)33,2 %27,5 %25,0 %18,3 %19,6 % 7,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)41,8 %34,4 %31,3 %23,1 %24,6 % 6,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)42,840,742,728,136,1 28,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste73,4 %75,6 %95,3 %96,0 %99,2 % 3,3%
Nettovelkaantumisaste (%)-32,0 %-23,7 %-24,6 %-31,6 %-11,8 % 62,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %2,13 %5,41 %-15,1 %-24,4 %-11,0 % 54,9%
Maksuvalmius
Quick ratio1,080,9745,219,3116,0 71,9%
Current ratio2,151,768,8612,529,0 132,0%
Rahat ja rahavarat61,856,070,010042,0 58,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)7,878,881,9710,20 100,0%
Nettokäyttöpääoma %21,1 %15,7 %29,6 %41,7 %23,6 % 43,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.