Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Bensalenkkarit Oy

Y-tunnus 2958665-8 47.30 Ajoneuvojen polttoaineen vähittäiskauppa Perustettu 2018

Bensalenkkarit Oy (Y-tunnus: 2958665-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 47.30 Ajoneuvojen polttoaineen vähittäiskauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 3,1 mEUR (1,4 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 1,9 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 12,4 % ja ROE 46,4 %. Omavaraisuusaste oli 26,0 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,5), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
3 069 kEUR
-1,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
1,92 %
+0,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 137 kEUR
-37,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,541
+0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Pakilantie 66, Helsinki 00660
Verkkosivu
www.teboilvuokraamot.fi
Henkilöstö
19 (2025)
Perustettu
13.12.2018
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
47 Vähittäiskauppa
Päätoimiala
47.30 Ajoneuvojen polttoaineen vähittäiskauppa
Sijainti
Pakilantie 66, Helsinki 00660
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Bensalenkkarit Oy · 47 Vähittäiskauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto1 4121 4062,003 1133 069 1,4%
Bruttokate8317822,001 7211 714 0,4%
Liiketulos (EBIT)12,012,01,0048,059,0 22,9%
Nettotulos6,00-3,001,0032,045,0 40,6%
Oma pääoma yhteensä47,043,09,0078,0116 48,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)3032688,00499449 10,0%
Nettovelka-33,0-11,0-8,00- 100- 137 37,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0,850 %0,853 %50,0 %1,54 %1,92 % 24,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)3,80 %1,05 %0,725 %18,9 %12,4 % 34,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)13,2 %-6,67 %3,85 %73,6 %46,4 % 37,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)7,32 %2,05 %1,38 %73,8 %49,6 % 32,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-7,61-3,04-12,137,535,8 4,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste25,7 %27,3 %100 %15,7 %26,0 % 65,6%
Nettovelkaantumisaste (%)-70,2 %-25,6 %-88,9 %- 128 %- 118 % 7,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %8,07 %8,53 %- 400 %8,90 %6,39 % 28,2%
Maksuvalmius
Quick ratio1,030,86300,4700,541 15,1%
Current ratio1,301,1800,6930,760 9,7%
Rahat ja rahavarat1451068,00145137 5,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)3,362,6003,873,69 4,7%
Nettokäyttöpääoma %3,47 %1,92 %400 %-3,85 %-2,61 % 32,2%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.