Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Eloisa Medical Oy

Y-tunnus 2906780-7 86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut Perustettu 2018

Eloisa Medical Oy (Y-tunnus: 2906780-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (29,2 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 14,4 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 33,0 % ja ROE 32,1 %. Omavaraisuusaste oli 99,6 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 213,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
97,0 kEUR
-29,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
14,4 %
-45,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 167 kEUR
-120 % vs. 2024
Quick ratio 2025
213
+197,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Töölönkatu 9 A 10, Helsinki 00100
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
3.4.2018
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut
Sijainti
Töölönkatu 9 A 10, Helsinki 00100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Eloisa Medical Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto17812612113797,0 29,2%
Bruttokate17813312113797,0 29,2%
Liiketulos (EBIT)94,055,058,082,014,0 82,9%
Nettotulos73,044,046,066,071,0 7,6%
Oma pääoma yhteensä123146169194249 28,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)185146170199249 25,1%
Nettovelka-35,0-17,0-41,0-76,0- 167 119,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)52,8 %43,7 %47,9 %59,9 %14,4 % 76,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)73,0 %33,2 %36,7 %44,4 %33,0 % 25,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)82,6 %32,7 %29,2 %36,4 %32,1 % 11,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)102 %41,2 %37,1 %45,3 %33,6 % 25,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)69,832,432,250,0-4,92 109,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste66,5 %98,6 %99,4 %97,0 %99,6 % 2,7%
Nettovelkaantumisaste (%)-28,5 %-11,6 %-24,3 %-39,2 %-67,1 % 71,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %15,2 %-11,9 %-33,1 %-51,1 %- 171 % 234,6%
Maksuvalmius
Quick ratio2,5032,574,016,0213 1231,3%
Current ratio2,5032,574,016,0213 1231,3%
Rahat ja rahavarat35,017,041,076,0167 119,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)055,0000-
Nettokäyttöpääoma %20,2 %50,0 %60,3 %56,9 %204 % 258,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.