Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Candoc Oy

Y-tunnus 2902237-7 86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut Perustettu 2018

Candoc Oy (Y-tunnus: 2902237-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (0,8 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 13,5 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 9,4 % ja ROE 7,7 %. Omavaraisuusaste oli 99,5 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 180,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
126 kEUR
+0,8 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
13,5 %
+3,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 174 kEUR
+2,2 % vs. 2024
Quick ratio 2025
180
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Arkadiankatu 20 A 12, Helsinki 00100
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
9.3.2018
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut
Sijainti
Arkadiankatu 20 A 12, Helsinki 00100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Candoc Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto166104152125126 0,8%
Bruttokate166104152125126 0,8%
Liiketulos (EBIT)65,023,047,012,017,0 41,7%
Nettotulos52,018,037,09,0014,0 55,6%
Oma pääoma yhteensä156162187181181 0,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)160163190181181 0,0%
Nettovelka- 158- 158- 188- 178- 174 2,2%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)39,2 %22,1 %30,9 %9,60 %13,5 % 40,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)47,1 %14,2 %26,6 %6,47 %9,39 % 45,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)38,7 %11,3 %21,2 %4,89 %7,73 % 58,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)48,5 %14,5 %26,9 %6,54 %9,44 % 44,3%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)41,33,2422,5-7,69-3,12 59,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste97,5 %99,4 %98,4 %99,5 %99,5 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)- 101 %-97,5 %- 101 %-98,3 %-96,1 % 2,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-92,8 %- 151 %- 122 %- 142 %- 137 % 3,5%
Maksuvalmius
Quick ratio39,516062,7180180 0,0%
Current ratio39,516062,7180180 0,0%
Rahat ja rahavarat158158188178174 2,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %92,8 %153 %122 %143 %142 % 0,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.