Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Katja Kokko Oy

Y-tunnus 2867119-9 20.42 Hajuvesien ja hygieniatuotteiden valmistus Perustettu 2017

Katja Kokko Oy (Y-tunnus: 2867119-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 20.42 Hajuvesien ja hygieniatuotteiden valmistus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,4 mEUR (26,5 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 8,9 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 18,1 % ja ROE 26,0 %. Omavaraisuusaste oli 58,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,5), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
382 kEUR
+26,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
8,90 %
+14,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
11,0 kEUR
+450 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,488
-0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Dagmarinkatu 13 B 13, Helsinki 00100
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
6.11.2017
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
20 Kemikaalien ja kemiallisten tuotteiden valmistus
Päätoimiala
20.42 Hajuvesien ja hygieniatuotteiden valmistus
Sijainti
Dagmarinkatu 13 B 13, Helsinki 00100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Katja Kokko Oy · 20 Kemikaalien ja kemiallisten tuotteiden valmistus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto302284316302382 26,5%
Bruttokate15511199,091,0224 146,2%
Liiketulos (EBIT)27,0-2,0011,0-18,034,0 288,9%
Nettotulos21,0-2,007,00-22,028,0 227,3%
Oma pääoma yhteensä10494,010193,0122 31,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)133120126170206 21,2%
Nettovelka-43,0-1,00-27,02,0011,0 450,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)8,94 %-0,704 %3,48 %-5,96 %8,90 % 249,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)21,9 %-1,58 %8,94 %-12,2 %18,1 % 248,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)21,6 %-2,02 %7,18 %-22,7 %26,0 % 214,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)28,1 %-2,02 %11,3 %-18,4 %29,4 % 259,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)13,5-11,8-0,526-27,622,5 181,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste77,6 %77,7 %78,9 %54,4 %58,7 % 7,9%
Nettovelkaantumisaste (%)-41,3 %-1,06 %-26,7 %2,15 %9,02 % 319,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-4,30 %8,45 %0 %24,8 %21,7 % 12,5%
Maksuvalmius
Quick ratio1,870,6301,700,5510,488 11,4%
Current ratio3,133,043,261,061,34 26,4%
Rahat ja rahavarat43,03,0027,03,003,00 0,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)15,716,717,344,735,4 20,8%
Nettokäyttöpääoma %21,2 %19,4 %19,3 %1,66 %7,59 % 357,2%