Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Urosium Oy

Y-tunnus 2862362-1 66.30 Omaisuudenhoitotoiminta Perustettu 2017

Urosium Oy (Y-tunnus: 2862362-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 66.30 Omaisuudenhoitotoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 1,4 mEUR (74,1 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 97,1 % (EBIT 1,3 mEUR) ja nettotulos 1,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 67,2 % ja ROE 54,1 %. Omavaraisuusaste oli 99,6 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 41,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1 351 kEUR
+74,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
97,1 %
+10,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 194 kEUR
-173 % vs. 2024
Quick ratio 2025
41,5
+31,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Ruoholahdenkatu 4 B 37, Helsinki 00180
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
13.10.2017
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Päätoimiala
66.30 Omaisuudenhoitotoiminta
Sijainti
Ruoholahdenkatu 4 B 37, Helsinki 00180
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Urosium Oy · 66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto5213924577761 351 74,1%
Bruttokate5213924577761 351 74,1%
Liiketulos (EBIT)5123173426751 312 94,4%
Nettotulos4962362995381 048 94,8%
Oma pääoma yhteensä6608191 0521 4712 401 63,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)7648451 1021 4932 411 61,5%
Nettovelka- 709- 785-40,0-71,0- 194 173,2%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)98,3 %80,9 %74,8 %87,0 %97,1 % 11,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)128 %37,7 %37,9 %52,0 %67,2 % 29,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)118 %31,9 %32,0 %42,6 %54,1 % 27,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)144 %40,9 %39,5 %53,6 %67,8 % 26,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)407184201437910 108,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste86,5 %96,9 %95,4 %98,5 %99,6 % 1,1%
Nettovelkaantumisaste (%)- 107 %-95,8 %-3,80 %-4,83 %-8,08 % 67,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 116 %- 194 %2,41 %-6,19 %-13,6 % 119,7%
Maksuvalmius
Quick ratio7,4232,32,4310,441,5 299,0%
Current ratio7,4232,32,4310,441,5 299,0%
Rahat ja rahavarat70978540,071,0194 173,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)37,841,966,375,359,4 21,1%
Nettokäyttöpääoma %8,45 %13,3 %16,0 %27,8 %30,0 % 7,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.