Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Tankki Engineering Oy

Y-tunnus 2846645-1 25.22 Muiden metallitankkien, -säiliöiden ja -altaiden valmistus Perustettu 2017

Tankki Engineering Oy (Y-tunnus: 2846645-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Ähtäri. Yritys toimii toimialalla 25.22 Muiden metallitankkien, -säiliöiden ja -altaiden valmistus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,3 mEUR (0,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 37,8 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 1,9 % ja ROE 0,4 %. Omavaraisuusaste oli 97,4 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 7,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
312 kEUR
0,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
37,8 %
+3,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 103 kEUR
+40,5 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,39
-0,7 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Oikotie 2, Ähtäri 63700
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
26.7.2017
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
25 Metallituotteiden valmistus pois lukien koneet ja laitteet
Päätoimiala
25.22 Muiden metallitankkien, -säiliöiden ja -altaiden valmistus
Sijainti
Oikotie 2, Ähtäri 63700
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Tankki Engineering Oy · 25 Metallituotteiden valmistus pois lukien koneet ja laitteet
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto312312312312312 0,0%
Bruttokate311309309310310 0,0%
Liiketulos (EBIT)149162129106118 11,3%
Nettotulos21715130715132,0 78,8%
Oma pääoma yhteensä7 1006 9517 2587 4107 292 1,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)7 1347 1537 5297 5997 484 1,5%
Nettovelka- 22857,0- 330- 173- 103 40,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)47,8 %51,9 %41,3 %34,0 %37,8 % 11,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)3,50 %4,51 %5,97 %3,37 %1,86 % 44,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)3,07 %2,15 %4,32 %2,06 %0,435 % 78,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)3,52 %4,53 %6,00 %3,40 %1,88 % 44,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)- 535- 511- 545- 604- 616 2,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste99,5 %97,2 %96,4 %97,5 %97,4 % 0,1%
Nettovelkaantumisaste (%)-3,21 %0,820 %-4,55 %-2,33 %-1,41 % 39,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-61,5 %28,5 %-91,3 %-26,6 %-3,21 % 87,9%
Maksuvalmius
Quick ratio9,061,182,714,053,39 16,3%
Current ratio9,061,182,714,053,39 16,3%
Rahat ja rahavarat228113556273203 25,6%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)18,718,7000-
Nettokäyttöpääoma %92,9 %11,5 %148 %186 %148 % 20,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.