Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Good Gears Oy

Y-tunnus 2829275-4 46.71 Moottoriajoneuvojen tukkukauppa Perustettu 2017

Good Gears Oy (Y-tunnus: 2829275-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 46.71 Moottoriajoneuvojen tukkukauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 3,4 mEUR (9,1 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 0,7 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 9,9 % ja ROE 16,7 %. Omavaraisuusaste oli 43,9 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
3 396 kEUR
+9,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
0,707 %
-1,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 112 kEUR
+27,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,75
-0,6 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Linnanrouvanpolku 5 A, Helsinki 00950
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
20.4.2017
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
46 Tukkukauppa
Päätoimiala
46.71 Moottoriajoneuvojen tukkukauppa
Sijainti
Linnanrouvanpolku 5 A, Helsinki 00950
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Good Gears Oy · 46 Tukkukauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto4 6064 6221 4233 1123 396 9,1%
Bruttokate20,014748,7164136 17,1%
Liiketulos (EBIT)10,01,040,38057,024,0 57,9%
Nettotulos7,00-0,143-0,59548,020,0 58,3%
Oma pääoma yhteensä63,062,361,7110130 18,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)86,0104194191296 55,0%
Nettovelka-37,0-14,4- 118- 155- 112 27,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0,217 %0,0225 %0,0267 %1,83 %0,707 % 61,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)8,27 %1,09 %0,256 %29,6 %9,86 % 66,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)8,97 %-0,228 %-0,959 %55,9 %16,7 % 70,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)14,2 %1,66 %0,614 %66,8 %20,1 % 69,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-0,798-4,92-5,5241,28,59 79,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste73,3 %60,2 %31,8 %57,3 %43,9 % 23,4%
Nettovelkaantumisaste (%)-58,7 %-23,1 %- 192 %- 141 %-86,2 % 38,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-0,304 %0,582 %1,01 %-2,35 %1,59 % 167,7%
Maksuvalmius
Quick ratio2,701,721,452,301,75 23,9%
Current ratio3,522,431,452,301,75 23,9%
Rahat ja rahavarat37,014,4118155112 27,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00,09300,54608,49-
Nettokäyttöpääoma %1,26 %1,28 %4,16 %3,44 %3,56 % 3,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.