Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

KT Paloturvapalvelut Oy

Y-tunnus 2819412-6 43.24 Muu rakennusasennus Perustettu 2017

KT Paloturvapalvelut Oy (Y-tunnus: 2819412-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Tuusula. Yritys toimii toimialalla 43.24 Muu rakennusasennus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 7,0 mEUR (69,5 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 15,4 % (EBIT 1,1 mEUR) ja nettotulos 0,9 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 32,4 % ja ROE 50,1 %. Omavaraisuusaste oli 50,8 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
7 023 kEUR
+69,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
15,4 %
-6,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
830 kEUR
+3,9 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,68
+0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kalkkikiventie 9 B 2, Tuusula 04300
Verkkosivu
www.ktpaloturvapalvelut.fi
Henkilöstö
63 (2025)
Perustettu
1.3.2017
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
43 Erikoistunut rakennustoiminta
Päätoimiala
43.24 Muu rakennusasennus
Sijainti
Kalkkikiventie 9 B 2, Tuusula 04300
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

KT Paloturvapalvelut Oy · 43 Erikoistunut rakennustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto1 3852 4582 9294 1437 023 69,5%
Bruttokate1 1252 0762 4643 4585 227 51,2%
Liiketulos (EBIT)2728355099061 084 19,6%
Nettotulos21666788,0102856 739,2%
Oma pääoma yhteensä5141 0911 1791 2812 137 66,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)7551 5401 9282 6134 203 60,8%
Nettovelka- 335- 664407799830 3,9%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)19,6 %34,0 %17,4 %21,9 %15,4 % 29,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)44,4 %72,8 %29,6 %40,4 %32,4 % 19,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)49,0 %83,1 %7,75 %8,29 %50,1 % 504,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)61,9 %104 %38,3 %50,1 %43,8 % 12,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)183619383730670 8,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste68,9 %70,9 %61,1 %49,0 %50,8 % 3,7%
Nettovelkaantumisaste (%)-65,2 %-60,9 %34,5 %62,4 %38,8 % 37,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-6,71 %-8,79 %25,6 %32,2 %29,4 % 8,7%
Maksuvalmius
Quick ratio3,372,642,111,571,68 7,0%
Current ratio3,453,192,571,962,03 3,6%
Rahat ja rahavarat335664000-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)52,253,2035,723,1 35,3%
Nettokäyttöpääoma %29,7 %35,0 %40,2 %30,9 %30,4 % 1,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.