Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Lift Brothers Oy

Y-tunnus 2355394-3 43.24 Muu rakennusasennus Perustettu 2010

Lift Brothers Oy (Y-tunnus: 2355394-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Lieto. Yritys toimii toimialalla 43.24 Muu rakennusasennus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,3 mEUR (15,2 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 0,4 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 0,5 % ja ROE 0,5 %. Omavaraisuusaste oli 92,5 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 13,2), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
285 kEUR
-15,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
0,351 %
-12,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 109 kEUR
+13,5 % vs. 2024
Quick ratio 2025
13,2
-0,9 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Nallintie 7 as. 1, Lieto 21420
Verkkosivu
www.liftbrothers.fi
Henkilöstö
3 (2025)
Perustettu
3.9.2010
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
43 Erikoistunut rakennustoiminta
Päätoimiala
43.24 Muu rakennusasennus
Sijainti
Nallintie 7 as. 1, Lieto 21420
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Lift Brothers Oy · 43 Erikoistunut rakennustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto263281298336285 15,2%
Bruttokate243257273312262 16,0%
Liiketulos (EBIT)33,043,034,043,01,00 97,7%
Nettotulos26,034,028,034,01,00 97,1%
Oma pääoma yhteensä159180194213197 7,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)175195216228213 6,6%
Nettovelka- 114- 133-90,0- 126- 109 13,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)12,5 %15,3 %11,4 %12,8 %0,351 % 97,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)19,1 %23,2 %17,0 %19,4 %0,454 % 97,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)17,1 %20,1 %15,0 %16,7 %0,488 % 97,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)21,7 %25,3 %18,7 %21,2 %0,489 % 97,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)12,319,010,215,6-19,1 222,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste91,4 %92,3 %89,8 %93,0 %92,5 % 0,5%
Nettovelkaantumisaste (%)-71,7 %-73,9 %-46,4 %-59,2 %-55,3 % 6,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-37,6 %-42,0 %-22,8 %-32,7 %-32,6 % 0,3%
Maksuvalmius
Quick ratio11,312,79,6814,113,2 6,4%
Current ratio11,312,79,6814,113,2 6,4%
Rahat ja rahavarat11413390,0126109 13,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)73,664,914897,8119 21,7%
Nettokäyttöpääoma %58,9 %62,6 %64,1 %62,5 %68,4 % 9,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.