Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Cleo Sommarjobb Ab

Y-tunnus 2811100-1 81.10 Kiinteistönhoito Perustettu 2017

Cleo Sommarjobb Ab (Y-tunnus: 2811100-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Siuntio. Yritys toimii toimialalla 81.10 Kiinteistönhoito. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (0,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli -50,0 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -18,2 % ja ROE -20,0 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
2,00 kEUR
0,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-50,0 %
0,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-5,00 kEUR
+16,7 % vs. 2024
Quick ratio
-
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Vargsvängen 13 B, Siuntio 02580
Verkkosivu
www.cleo.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
22.1.2017
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.10 Kiinteistönhoito
Sijainti
Vargsvängen 13 B, Siuntio 02580
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Cleo Sommarjobb Ab · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto7,0024,022,02,002,00 0,0%
Bruttokate9,0027,025,02,002,00 0,0%
Liiketulos (EBIT)1,0001,00-1,00-1,00 0,0%
Nettotulos1,0001,00-1,00-1,00 0,0%
Oma pääoma yhteensä6,005,007,005,005,00 0,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)7,0011,08,006,005,00 16,7%
Nettovelka-6,00-10,0-8,00-6,00-5,00 16,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)14,3 %0 %4,55 %-50,0 %-50,0 % 0,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)16,7 %0 %10,5 %-14,3 %-18,2 % 27,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)18,2 %0 %16,7 %-16,7 %-20,0 % 19,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)20,0 %0 %16,7 %-16,7 %-18,2 % 9,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)0,527-0,5680,527-1,66-1,47 11,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste75,0 %50,0 %77,8 %100 %100 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)- 100 %- 200 %- 114 %- 120 %- 100 % 16,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-57,1 %-20,8 %-27,3 %- 300 %- 250 % 16,7%
Maksuvalmius
Quick ratio3,502,204,0000-
Current ratio3,502,204,0000-
Rahat ja rahavarat6,0010,08,006,005,00 16,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %71,4 %25,0 %27,3 %300 %250 % 16,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.