Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Ami Junnila Oy

Y-tunnus 2800594-6 46.85 Kemikaalien tukkukauppa Perustettu 2016

Ami Junnila Oy (Y-tunnus: 2800594-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Perniö. Yritys toimii toimialalla 46.85 Kemikaalien tukkukauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 2,7 mEUR (9985,2 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 0,5 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 2,1 % ja ROE 15,4 %. Omavaraisuusaste oli 5,6 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,8), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
2 723 kEUR
+9985 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
0,477 %
-95,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 478 kEUR
-337 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,850
+0,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Sormijärventie 164, Perniö 25500
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
9.12.2016
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
46 Tukkukauppa
Päätoimiala
46.85 Kemikaalien tukkukauppa
Sijainti
Sormijärventie 164, Perniö 25500
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Ami Junnila Oy · 46 Tukkukauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto5,0010,025,027,02 723 9985,2%
Bruttokate5,0010,025,027,055,0 103,7%
Liiketulos (EBIT)2,0017,024,026,013,0 50,0%
Nettotulos-1,0013,016,015,02,00 86,7%
Oma pääoma yhteensä-32,0-19,0-3,0012,014,0 16,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)3133083073051 000 227,9%
Nettovelka251237218202- 478 336,6%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)40,0 %170 %96,0 %96,3 %0,477 % 99,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)0,871 %5,06 %7,54 %8,46 %2,15 % 74,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)-0,319 %4,19 %5,20 %9,40 %15,4 % 63,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)2,03 %6,94 %10,5 %12,0 %6,81 % 43,3%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)0,865-4,103,283,74-7,34 296,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste3,18 %7,42 %12,7 %17,6 %5,59 % 68,2%
Nettovelkaantumisaste (%)10 000 %10 000 %10 000 %1 683 %-3 414 % 302,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %6 840 %3 280 %1 236 %1 089 %11,9 % 98,9%
Maksuvalmius
Quick ratio0,04590,01830,01830,009090,850 9250,9%
Current ratio0,04590,01830,01830,009090,850 9250,9%
Rahat ja rahavarat4,001,002,001,00663 66200,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00004,02-
Nettokäyttöpääoma %-2 080 %-1 070 %- 428 %- 404 %-4,52 % 98,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.