Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Asianajotoimisto S.Tiainen Oy

Y-tunnus 2794929-1 69.10 Lakiasiainpalvelut Perustettu 2016

Asianajotoimisto S.Tiainen Oy (Y-tunnus: 2794929-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Jyväskylä. Yritys toimii toimialalla 69.10 Lakiasiainpalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,4 mEUR (3,5 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 20,6 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 53,0 % ja ROE 52,6 %. Omavaraisuusaste oli 85,4 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 4,9), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
360 kEUR
-3,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
20,6 %
+12,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-87,0 kEUR
+22,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
4,86
+1,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Puistokatu 5 A 18, Jyväskylä 40100
Verkkosivu
www.stiainen.fi
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
15.11.2016
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
69 Lakiasiain- ja laskentatoimen palvelut
Päätoimiala
69.10 Lakiasiainpalvelut
Sijainti
Puistokatu 5 A 18, Jyväskylä 40100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Asianajotoimisto S.Tiainen Oy · 69 Lakiasiain- ja laskentatoimen palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto170266414373360 3,5%
Bruttokate155256412367337 8,2%
Liiketulos (EBIT)1,0017,070,029,074,0 155,2%
Nettotulos1,0014,056,023,060,0 160,9%
Oma pääoma yhteensä7,0020,076,099,0129 30,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)17,043,0130133150 12,8%
Nettovelka-10,0-26,0-91,0- 112-87,0 22,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0,588 %6,39 %16,9 %7,77 %20,6 % 165,1%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)5,41 %56,7 %80,9 %22,1 %53,0 % 139,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)14,3 %104 %117 %26,3 %52,6 % 100,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)22,2 %148 %149 %33,5 %66,4 % 98,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)0,33812,354,115,849,8 215,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste35,0 %45,5 %58,0 %73,9 %85,4 % 15,6%
Nettovelkaantumisaste (%)- 143 %- 130 %- 120 %- 113 %-67,4 % 40,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %1,76 %-0,752 %-8,70 %-20,6 %-18,1 % 12,1%
Maksuvalmius
Quick ratio1,081,632,313,714,86 31,0%
Current ratio1,081,632,313,714,86 31,0%
Rahat ja rahavarat10,026,091,011287,0 22,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)8,595,4927,316,617,2 3,6%
Nettokäyttöpääoma %0,588 %5,64 %17,4 %25,5 %23,6 % 7,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.