Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

VP Outdoor Oy

Y-tunnus 2791131-4 46.19 Erikoistumaton agentuuritoiminta Perustettu 2016

VP Outdoor Oy (Y-tunnus: 2791131-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 46.19 Erikoistumaton agentuuritoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (30,4 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 7,3 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 29,2 % ja ROE 42,4 %. Omavaraisuusaste oli 76,9 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,3), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
96,0 kEUR
-30,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
7,29 %
+11,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-14,0 kEUR
-75,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,33
+1,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kotisaarenkatu 3 H 80, Helsinki 00560
Verkkosivu
www.vpoutdoor.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
25.10.2016
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
46 Tukkukauppa
Päätoimiala
46.19 Erikoistumaton agentuuritoiminta
Sijainti
Kotisaarenkatu 3 H 80, Helsinki 00560
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

VP Outdoor Oy · 46 Tukkukauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto19921917613896,0 30,4%
Bruttokate14316914612381,0 34,1%
Liiketulos (EBIT)17,016,0-10,0-6,007,00 216,7%
Nettotulos13,013,0-10,0-6,007,00 216,7%
Oma pääoma yhteensä20,032,020,013,020,0 53,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)63,056,038,024,024,0 0,0%
Nettovelka-23,0-25,0-8,00-8,00-14,0 75,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)8,54 %7,31 %-5,68 %-4,35 %7,29 % 267,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)35,1 %26,9 %-21,3 %-19,4 %29,2 % 250,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)92,9 %50,0 %-38,5 %-36,4 %42,4 % 216,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)117 %61,5 %-40,8 %-41,4 %48,3 % 216,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)13,111,1-13,0-7,895,77 173,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste32,3 %56,1 %50,0 %50,0 %76,9 % 53,8%
Nettovelkaantumisaste (%)- 115 %-78,1 %-40,0 %-61,5 %-70,0 % 13,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %9,55 %0 %6,82 %3,62 %-8,33 % 330,1%
Maksuvalmius
Quick ratio0,6191,040,7500,8462,33 175,4%
Current ratio1,362,001,651,854,00 116,2%
Rahat ja rahavarat23,025,08,008,0014,0 75,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %7,54 %11,4 %7,39 %7,97 %18,8 % 135,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.