Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Pasi Salminen Photography Oy

Y-tunnus 2788754-5 74.20 Valokuvaustoiminta Perustettu 2016

Pasi Salminen Photography Oy (Y-tunnus: 2788754-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 74.20 Valokuvaustoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,5 mEUR (9,3 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 32,3 % (EBIT 0,2 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 34,4 % ja ROE 34,2 %. Omavaraisuusaste oli 84,6 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 4,9), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
495 kEUR
-9,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
32,3 %
-10,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 177 kEUR
-25,8 % vs. 2024
Quick ratio 2025
4,90
+1,7 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Pl 968, Helsinki 00101
Verkkosivu
photo.pasisalminen.com
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
18.10.2016
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
74 Muu ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta
Päätoimiala
74.20 Valokuvaustoiminta
Sijainti
Pl 968, Helsinki 00101
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Pasi Salminen Photography Oy · 74 Muu ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto331430523546495 9,3%
Bruttokate271301349396307 22,5%
Liiketulos (EBIT)67,079,0210236160 32,2%
Nettotulos53,063,0169197127 35,5%
Oma pääoma yhteensä81,0107211345397 15,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)167192300460470 2,2%
Nettovelka-31,0-39,0-12,4- 141- 177 25,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)20,2 %18,4 %40,1 %43,2 %32,3 % 25,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)53,4 %44,6 %83,5 %62,0 %34,4 % 44,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)95,5 %67,0 %106 %71,0 %34,2 % 51,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)78,4 %70,8 %107 %72,9 %39,6 % 45,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)47,553,016517890,5 49,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste48,5 %56,0 %70,3 %75,0 %84,6 % 12,8%
Nettovelkaantumisaste (%)-38,3 %-36,4 %-5,90 %-40,8 %-44,6 % 9,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %9,06 %7,67 %4,76 %-11,8 %-26,5 % 124,6%
Maksuvalmius
Quick ratio1,951,702,153,154,90 55,6%
Current ratio1,951,702,153,154,90 55,6%
Rahat ja rahavarat56,051,064,3179203 13,4%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)80,576,426,560,050,1 16,5%
Nettokäyttöpääoma %20,8 %13,7 %10,9 %28,6 %21,4 % 25,2%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.