Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Biocoil Oy

Y-tunnus 2784476-4 32.99 Muu muualla luokittelematon valmistus Perustettu 2016

Biocoil Oy (Y-tunnus: 2784476-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kuhmo. Yritys toimii toimialalla 32.99 Muu muualla luokittelematon valmistus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (22,6 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 21,3 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 21,7 % ja ROE 30,1 %. Omavaraisuusaste oli 65,1 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,7), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
89,0 kEUR
-22,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
21,3 %
-12,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-7,00 kEUR
+65,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,690
+0,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kivikatu 7, Kuhmo 88900
Verkkosivu
www.biocoil.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
27.9.2016
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
32 Muu valmistus
Päätoimiala
32.99 Muu muualla luokittelematon valmistus
Sijainti
Kivikatu 7, Kuhmo 88900
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Biocoil Oy · 32 Muu valmistus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto80,090,066,011589,0 22,6%
Bruttokate7,0045,016,065,046,0 29,2%
Liiketulos (EBIT)1,0031,0039,019,0 51,3%
Nettotulos1,0025,0031,014,0 54,8%
Oma pääoma yhteensä9,008,008,0039,054,0 38,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)82,076,062,093,082,0 11,8%
Nettovelka-36,0-32,0-40,0-20,0-7,00 65,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)1,25 %34,4 %0 %33,9 %21,3 % 37,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)1,50 %39,2 %0 %50,3 %21,7 % 56,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)4,76 %294 %0 %132 %30,1 % 77,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)4,00 %388 %0 %163 %41,3 % 74,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-3,0724,1-0,75731,211,3 63,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste10,7 %10,7 %13,1 %41,9 %65,1 % 55,4%
Nettovelkaantumisaste (%)- 400 %- 400 %- 500 %-51,3 %-13,0 % 74,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %48,8 %38,9 %19,7 %29,6 %24,7 % 16,6%
Maksuvalmius
Quick ratio0,6670,7160,7740,4440,690 55,4%
Current ratio0,6670,7160,7740,4440,690 55,4%
Rahat ja rahavarat36,032,040,020,07,00 65,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)4,5612,25,539,5245,1 373,7%
Nettokäyttöpääoma %-31,3 %-21,1 %-18,2 %-26,1 %-10,1 % 61,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.