Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Kalamania Oy

Y-tunnus 2856834-3 32.99 Muu muualla luokittelematon valmistus Perustettu 2017

Kalamania Oy (Y-tunnus: 2856834-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Naarajärvi. Yritys toimii toimialalla 32.99 Muu muualla luokittelematon valmistus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (83,3 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 300,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 21,4 % ja ROE 46,2 %. Omavaraisuusaste oli 11,8 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 5,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1,00 kEUR
-83,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
300 %
+350,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-3,00 kEUR
-143 % vs. 2024
Quick ratio 2025
5,00
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Heiskalantie 45, Naarajärvi 76850
Verkkosivu
www.tunkkionki.fi
Henkilöstö
20 (2025)
Perustettu
17.9.2017
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
32 Muu valmistus
Päätoimiala
32.99 Muu muualla luokittelematon valmistus
Sijainti
Heiskalantie 45, Naarajärvi 76850
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Kalamania Oy · 32 Muu valmistus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto44,040,013,06,001,00 83,3%
Bruttokate34,025,08,004,007,00 75,0%
Liiketulos (EBIT)-12,01,00-5,00-3,003,00 200,0%
Nettotulos-12,01,00-5,00-3,003,00 200,0%
Oma pääoma yhteensä7,008,002,00-1,002,00 300,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)23,020,015,011,016,0 45,5%
Nettovelka4,005,005,007,00-3,00 142,9%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-27,3 %2,50 %-38,5 %-50,0 %300 % 700,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-40,0 %4,65 %-28,6 %-22,2 %21,4 % 196,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)-88,9 %13,3 %- 100 %-46,2 %46,2 % 200,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-46,2 %5,26 %-30,3 %-23,1 %24,0 % 203,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-15,1-0,892-6,89-4,321,96 145,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste29,2 %38,1 %13,3 %-8,33 %11,8 % 241,7%
Nettovelkaantumisaste (%)57,1 %62,5 %250 %700 %- 150 % 121,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %18,2 %15,0 %46,2 %117 %0 % 100,0%
Maksuvalmius
Quick ratio3,0011,07,0005,00-
Current ratio3,5014,010,005,33-
Rahat ja rahavarat9,007,007,005,0015,0 200,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)8,309,13000-
Nettokäyttöpääoma %22,7 %32,5 %69,2 %117 %1 300 % 1011,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.