Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Cellei Oy

Y-tunnus 2735872-3 47.51 Tekstiilien vähittäiskauppa Perustettu 2016

Cellei Oy (Y-tunnus: 2735872-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Jyväskylä. Yritys toimii toimialalla 47.51 Tekstiilien vähittäiskauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (0,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli -200,0 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 7,1 % ja ROE 11,1 %. Omavaraisuusaste oli -30,0 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1,00 kEUR
0,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
- 200 %
0,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
23,0 kEUR
+9,5 % vs. 2024
Quick ratio
-
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Erämiehenkatu 21, Jyväskylä 40630
Verkkosivu
www.pikkulinna.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
8.1.2016
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
47 Vähittäiskauppa
Päätoimiala
47.51 Tekstiilien vähittäiskauppa
Sijainti
Erämiehenkatu 21, Jyväskylä 40630
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Cellei Oy · 47 Vähittäiskauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto14,06,001,001,001,00 0,0%
Bruttokate6,004,001,001,001,00 0,0%
Liiketulos (EBIT)1,000-2,00-2,00-2,00 0,0%
Nettotulos1,000-1,00-13,02,00 115,4%
Oma pääoma yhteensä4,003,002,00-11,0-9,00 18,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)13,011,028,016,020,0 25,0%
Nettovelka-1,0002,0021,023,0 9,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)7,14 %0 %- 200 %- 200 %- 200 % 0,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)5,71 %0 %0 %-47,3 %7,14 % 115,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)28,6 %0 %-40,0 %- 144 %11,1 % 107,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)28,6 %0 %0 %-63,4 %9,52 % 115,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)0,622-0,378-2,38-4,08-2,95 27,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste28,6 %27,3 %6,90 %-39,3 %-30,0 % 23,7%
Nettovelkaantumisaste (%)-25,0 %0 %100 %2 100 %2 300 % 9,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %64,3 %117 %900 %2 800 %3 000 % 7,1%
Maksuvalmius
Quick ratio0,2000,1250,66700-
Current ratio1,301,381,040,3570,333 6,7%
Rahat ja rahavarat1,001,0018,000-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)26,10000-
Nettokäyttöpääoma %21,4 %50,0 %-1 700 %-1 800 %-2 000 % 11,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.