Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Darcor Oy

Y-tunnus 2735072-1 90.20 Esittävät taiteet Perustettu 2016

Darcor Oy (Y-tunnus: 2735072-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 90.20 Esittävät taiteet. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (10,9 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 1,8 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 9,1 % ja ROE 0,0 %. Omavaraisuusaste oli 55,6 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
57,0 kEUR
-10,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
1,75 %
-2,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-8,00 kEUR
+33,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,00
+0,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Lintulahdenaukio 6 A 56, Helsinki 00500
Perustettu
1.1.2016
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
90 Taiteellinen luominen ja esittävät taiteet
Päätoimiala
90.20 Esittävät taiteet
Sijainti
Lintulahdenaukio 6 A 56, Helsinki 00500
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Darcor Oy · 90 Taiteellinen luominen ja esittävät taiteet
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto28,069,070,064,057,0 10,9%
Bruttokate46,075,070,064,057,0 10,9%
Liiketulos (EBIT)3,003,001,003,001,00 66,7%
Nettotulos2,001,0002,000 100,0%
Oma pääoma yhteensä2,003,003,005,005,00 0,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)17,012,09,0013,09,00 30,8%
Nettovelka-15,0-10,0-5,00-12,0-8,00 33,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)10,7 %4,35 %1,43 %4,69 %1,75 % 62,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)24,0 %20,7 %9,52 %27,3 %9,09 % 66,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)40,0 %40,0 %0 %50,0 %0 % 100,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)300 %120 %33,3 %75,0 %20,0 % 73,3%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)3,002,810,7162,720,527 80,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste11,8 %25,0 %33,3 %38,5 %55,6 % 44,4%
Nettovelkaantumisaste (%)- 750 %- 333 %- 167 %- 240 %- 160 % 33,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %-1,45 %1,43 %-6,25 %-7,02 % 12,3%
Maksuvalmius
Quick ratio1,001,221,331,502,00 33,3%
Current ratio1,001,221,331,502,00 33,3%
Rahat ja rahavarat15,010,05,0012,08,00 33,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0015,600-
Nettokäyttöpääoma %0 %2,90 %2,86 %6,25 %7,02 % 12,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.