Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Polar Remed Oy

Y-tunnus 2733949-3 47.74 Lääkinnällisten ja ortopedisten tuotteiden vähittäiskauppa Perustettu 2015

Polar Remed Oy (Y-tunnus: 2733949-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Saarenkylä. Yritys toimii toimialalla 47.74 Lääkinnällisten ja ortopedisten tuotteiden vähittäiskauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (29,9 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 63,6 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 14,1 % ja ROE 11,4 %. Omavaraisuusaste oli 99,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 73,2), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
110 kEUR
-29,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
63,6 %
-2,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 293 kEUR
-5,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
73,3
+53,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Puhurinpolku 1, Saarenkylä 96900
Perustettu
30.12.2015
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
47 Vähittäiskauppa
Päätoimiala
47.74 Lääkinnällisten ja ortopedisten tuotteiden vähittäiskauppa
Sijainti
Puhurinpolku 1, Saarenkylä 96900
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Polar Remed Oy · 47 Vähittäiskauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto113112106157110 29,9%
Bruttokate231112115161114 29,2%
Liiketulos (EBIT)13956,064,010370,0 32,0%
Nettotulos11145,051,087,058,0 33,3%
Oma pääoma yhteensä418430447498517 3,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)428432447512520 1,6%
Nettovelka- 347- 383- 282- 279- 293 5,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)123 %50,0 %60,4 %65,6 %63,6 % 3,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)36,2 %13,0 %14,6 %22,7 %14,1 % 37,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)29,5 %10,6 %11,6 %18,4 %11,4 % 38,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)37,1 %13,2 %14,6 %23,1 %14,4 % 37,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)79,45,4610,339,98,51 78,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste97,4 %99,5 %99,8 %97,3 %99,2 % 2,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-83,0 %-89,1 %-63,1 %-56,0 %-56,7 % 1,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 297 %- 340 %- 265 %- 169 %- 263 % 55,6%
Maksuvalmius
Quick ratio31,619329719,973,3 268,3%
Current ratio31,619329719,973,3 268,3%
Rahat ja rahavarat347383282279293 5,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %298 %342 %279 %169 %263 % 55,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.