Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

NärMont Oy Ab

Y-tunnus 0181278-0 47.74 Lääkinnällisten ja ortopedisten tuotteiden vähittäiskauppa Perustettu 1949

NärMont Oy Ab (Y-tunnus: 0181278-0) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Nämpnäs. Yritys toimii toimialalla 47.74 Lääkinnällisten ja ortopedisten tuotteiden vähittäiskauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (20,0 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 50,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 4,5 % ja ROE 4,7 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
4,00 kEUR
-20,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
50,0 %
+190,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-39,0 kEUR
-8,3 % vs. 2024
Quick ratio
-
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Kambbackvägen 24, Nämpnäs 64510
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
1.1.1949
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
47 Vähittäiskauppa
Päätoimiala
47.74 Lääkinnällisten ja ortopedisten tuotteiden vähittäiskauppa
Sijainti
Kambbackvägen 24, Nämpnäs 64510
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

NärMont Oy Ab · 47 Vähittäiskauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto5,005,003,005,004,00 20,0%
Bruttokate6,006,004,00-6,004,00 166,7%
Liiketulos (EBIT)6,005,003,00-7,002,00 128,6%
Nettotulos4,005,002,00-7,002,00 128,6%
Oma pääoma yhteensä55,056,053,042,044,0 4,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)57,058,055,042,046,0 9,5%
Nettovelka-41,0-37,0-38,0-36,0-39,0 8,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)120 %100 %100 %- 140 %50,0 % 135,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)11,1 %8,70 %5,31 %-14,4 %4,55 % 131,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)7,62 %9,01 %3,67 %-14,7 %4,65 % 131,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)11,2 %8,85 %5,36 %-14,4 %4,55 % 131,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)0,270-0,203-2,30-12,0-1,97 83,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste98,2 %98,2 %100 %100 %100 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-74,5 %-66,1 %-71,7 %-85,7 %-88,6 % 3,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 800 %- 720 %-1 267 %- 720 %- 975 % 35,4%
Maksuvalmius
Quick ratio41,042,0000-
Current ratio56,057,0000-
Rahat ja rahavarat41,037,038,036,039,0 8,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)03650146274 87,7%
Nettokäyttöpääoma %1 100 %1 120 %1 800 %780 %1 075 % 37,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.